האם הפרעות שינה הן גורם בהרטבות לילה? ד"ר קובי שגיא מסביר

ד

ילדים לא תמיד חיים ברוגע ובשלווה כפי שאנחנו סבורים. אמנם אין להם את העול שאנו נושאים על הכתפיים שלנו, אבל מסתבר כי יש ילדים שסוחבים משא כבד על הכתפיים שלהם. חשבתם פעם מה מרגיש ילד שמרטיב בלילות? האם ניסיתם להיכנס לנעליים שלו ולהבין מה עובר עליו? שואל ד"ר טל שגיאילדים רבים מתמודדים עם הפרעות שינה, חרדות, מתח וגם קשיים חברתיים שנובעים מהעניין הזה. אחת התופעות שהולכות שלובות זרוע עם הרטבות לילה היא הפרעות שינה. אולי קשה לקבוע מי הביצה ומי התרנגולת, כלומר מי הגורם ומי התוצאה. אבל ילדים לא מעטים סובלים מהפרעות שינה וגם מהרטבות לילה.

לא מצליחים לשקוע בשינה איכותית

יתכן והילד חושש מהרטבה. הוא לחוץ מהכישלון הזה שיתרחש כאשר הוא יירדם. הפחד שמלווה אותו עלול להפריע לו לישון. הוא יקום שוב ושוב לשירותים וינסה לעזור לעצמו למנוע את ההרטבה הבאה. אבל כמובן שאם הילד אינו מצליח לשמור על סוגרים המתח והחרדה רק עלולים להגביר אצלו את ההרטבות. והוא עשוי להגיע למצב שהוא מרטיב עוד יותר בגין החששות שתוקפים אותו. כמו כן עלול להיווצר מצב שהילד, זה שסוף סוף נרדם, הגיע לרמת עייפות כה גדולה, עד שהוא ישן עמוק מאוד – נתון נוסף שמפריע לו להצליח לקום יבש מסביר ד"ר קובי שגיא.

ד"ר טל שגיא – כיצד פותרים את השרשרת הזו?

ידוע שבעיה אחת גוררת בעקבותיה בעיות נוספות. לכן חובה לזהות את הבעיה בשלבים הראשונים שלה ולתת לה פתרון מהיר ויעיל בהתאם לנתונים מסביר ד"ר טל שגיא. מה עושים במקרה של הרטבות לילה? התשובה היא טיפול ייעודי עבור ילדים מרטיבים. 

ד"ר קובי שגיא והטיפול המומלץ

טיפול מומלץ הוא טיפול משולב מבית ד"ר שגיא. טיפול שכולל תהליך אימוני שמקנה לילד אמון ויכולת לשמור על עצמו יבש בלילות.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »