איזה פיצויים מקבלים אחרי תאונת דרכים?

פיצויים אחרי תאונת דרכים

אחת השאלות הרלוונטיות אחרי תאונת דרכים היא, לאילו פיצויים אנחנו זכאים במידה ונפגענו בתאונה. 

באופן טבעי, אם הנזק נגרם רק לכלי הרכב שלנו, אז אנחנו לא זכאים לשום פיצוי מהמדינה אלא רק מחברת הביטוח אצלה יש לנו פוליסה אשר מתייחסת להיבט זה. אך אם מדובר על נזק פיזי או נפשי כתוצאה מהתאונה, בין היתר בגלל פגיעה ממשית, אז אנחנו זכאים לקבל פיצוי כספי כזה או אחר. השאלה היא אילו פיצויים מגיעים לנו, ממי, ועל פי מה קובעים את סדר הגובה שלהם. 

בעיקרון, כל אדם שנפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי מחברת הביטוח וכן מביטוח לאומי בהתאם למידת הנזק, סוג הנזק והשפעתו על היכולת לעבוד. אם מדובר על פגיעה קלה, אז באופן טבעי אנחנו לא אמורים לקבל פיצוי מביטוח לאומי. אך אם מדובר בנזק רציני, ממשי, כזה שמאלץ אותנו לקבל טיפול רפואי משמעותי וכן משפיע על היכולת שלנו להתפרנס, אז מגיע לנו פיצוי גם מביטוח לאומי. 

איך מקבלים וכיצד נקבע סדר גובה הפיצוי?

לגבי השאלה, איך נקבע גובה הפיצוי, הדבר תלוי גם בהיקף הפוליסה שלנו וגם באחוזי הנכות שנקבעים לנו, אשר משפיעים על אובדן היכולת שלנו לעבוד במקצוע שלנו. על פי המשכורת, אפשר לקבוע את גובה הפיצוי לו אנחנו זכאים. 

לגבי השאלה איך מקבלים, ובכן התשובה לכך קשור לעורך דין אותו אנחנו נשכור לשם כך. עו"ד תאונות דרכים יפעל מול הרשויות ומול חברת הביטוח במטרה לעשות כל מה שנדרש, על מנת שנוכל בסופו של דבר לקבל את גובה הפיצוי הרלוונטי עבורנו. צריך לומר, שהדבר תלוי במבדקים וועדות רפואיות שונות שאנחנו נידרש לעבור במהלך הזמן, בשביל לבדוק את סוג ואיכות הנזק שנגרם לנו. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיתוג עסקי – איך עושים את זה נכון ולשם מה
אחת הדרכים של עסקים, גדולים וקטנים, להשתנות, להציג פנים חדשות, לספר סיפור אחר על עצמם, זה בעזרת מיתוג...
קרא עוד »
מרץ 01, 2021
הדברה נגד נמלים – איך לעשות את זה בבטחה?
לכאורה נמלים זו לא חיה מזיקה יותר מידי ולכן ברור מדוע, אם ראיתם כמה נמלים בבית, זה לא מה שיגרום לכם...
קרא עוד »
ספט 07, 2020
רילוקיישן ומס הכנסה – דברים שחשוב לדעת
רילוקיישן ומס הכנסה נחשבים לנושאים החמים ביותר, בקרב כל מי שמתכנן לעבור לחיות בחו"ל לתקופה של מספר...
קרא עוד »
ספט 29, 2020