מחיקת חובות בישראל, אפשר לצאת מהחובות

הממשלה שיתפה פעולה עם ארגונים מקומיים המספקים שירותי סילוק חובות כדי לעזור לאנשים, משפחות וקהילות נזקקות. משרד הרווחה והשירותים החברתיים הישראלי עובד על מודל חדש למחיקת חובות וכיום בוחן דרכים שונות לסייע לאנשים שנקלעים לקשיים כלכליים.

תוכנית מחיקת החובות של ישראל היא אחת מהיוזמות הרבות שהופעלו על מנת לסייע לאוכלוסיית ההכנסה הנמוכה במדינה. תוכנית זו מציעה שירותי שחרור חובות למי שנמצא במצוקה כלכלית, כמו גם סיוע בהזדמנויות תעסוקה ושירותים סוציאליים אחרים.

בישראל העבירה הממשלה חוק המאפשר לאזרחים להגיש בקשה למחיקת חובות לאחר פרק זמן מסוים. חוק זה נועד לסייע לאנשים שחוו קשיים כלכליים להיחלץ מחובות. מחיקת חובות בישראל היא מקרה ייחודי מכיוון שהוא עבר על ידי הממשלה ולא על ידי בנקים או חברות כרטיסי אשראי.

הגישה הייחודית של ישראל למחיקת חובות מבוססת על שלושה עקרונות עיקריים. ראשית, היא אינה סולחת על כל החובות; במקום זאת, היא מבטלת רק את אותם חובות שנגרמו לחייב לצריכה אישית או כדי להישאר תחרותית בשוק. שנית, היא מוחקת חובות על בסיס אישי ולא כמדינה או חברה; שלישית, היא מציעה לאנשים עם הכנסה נמוכה הזדמנות להפחית את נטל החוב האישי שלהם.

איך אפשר להתמודד עם חובות?

חובות יכולים להוות נטל של ממש ולא קל להיפטר מהם. עם זאת, ישנן מספר שיטות שיעזרו לך לשלם את החוב שלך. קרא עליהן באתר של עורך דין אודי קליפי.

השיטה הראשונה והברורה ביותר היא לקיחת הלוואה מבנק או מוסד פיננסי אחר. ייתכן שתוכל גם למחוק את החוב שלך אם נאבקת בו מספיק זמן. אם אתה יכול להוכיח שהחוב גרם למצוקה קשה, אולי תוכל למחוק אותו כמעשה צדקה. דרך נוספת היא להשתמש בכספי החזר המס שלך על מנת לשלם את החובות שלך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טונר למדפסת
טונר שונה בתכלית מדיו. הוא משמש מדפסות רבות בעולם ובעיקר למקומות בהם ההדפסה היא מסחרית. טונר מוזרק...
קרא עוד »
אוק 20, 2020
איך מלבינים הון?
תהליך של הלבנת הון נחשב לפשוט יחסית, אך לא חוקי בעליל. מדובר במצב שבו אדם שמחויב בתשלום לרשויות המס...
קרא עוד »
ינו 16, 2019
איך לנצל את הכוח של מועדון צרכנות לטובת העסק שלך
מועדון צרכנות הוא למעשה התאגדות של קבוצת לקוחות בעלי מאפיינים דומים המנצלים את הכוח הצרכני המשותף...
קרא עוד »
ינו 05, 2019