הפקעות מקרקעין – מה חשוב לדעת בנושא?

1385858-min

עירייה וממשלה, יכולה להפקיע קרקע מאזרחים כדי לבנות על הקרקעות כבישים, גשרים, פארקים ובעצם כל דבר שהמדינה צריכה כדי לשרת את האזרחים דרכו. כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, קראו מאמר חשוב זה.

 

הפקעות מקרקעין – מה חשוב לדעת בנושא?

הפקעת קרקע מוגדרת כ"נטילת קרקעות ללא הסכמת הבעלים על ידי רשות מפקיעה בהפעלת סמכויותיה הסטטוטוריות". המונחים "בעלים" ו"קרקעות" כפופים להגדרה רחבה זו לפי חוק הפקעות קרקע.

יש אנשים שאפילו מעדיפים שהממשלה תפריע מהם קרקע, שכן כך הם יוכלו להתעשר מהפיצוי שהמדינה תביא להם על כך. מעבר לזה שהמגינה חייבת לפצות בעלי קרקעות לאחר הפקעתם, היא צריכה לעשות זאת בנדיבות רבה.

 

על מדינה והפקעת קרקעות

הפקעת קרקע היא למעשה מימושה של הממשלה בזכותה לקחת אדמות לטובת הקהילה הרחבה יותר, למשל בניית כביש מהיר, אזור משרדים שישמשו את הכלל, פארקים ומעדוני פנאי לאזרחים, ובעצם כל דבר שיבוא במישרין או בעקיפין לטובתו של האזרח.

הפקעת קרקע יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על בעל הקרקע, ולכן חשוב לדעת את הכללים והנהלים השולטים ברשות המפקיעה, כמו גם את העקרונות השולטים בגובה הפיצוי שיימסר לבעלי הקרקע.

 

מי יכול לעזור לי בנושא?

שמאי מקרקעין הוא זה שיכול לתת לכם את כל המידע שאתם צריכים כדי להבין היטב מה יש לכם ביד. רבים שמוכרים את הקרקע שלהם עושים זאת בפזיזות ואינם לוקחים בחשבון את המשמעות הרחבה בנושא.

שמאי מקרקעין בחיפה יכול לעזור לכם בצורה מקצועית בכל מה שאתם צריכים במכירת קרקעות – אם לכאלה פרטיים, ששם בוודאי תצטרכו את האינדיקציה הנכונה, ואם במקרה של מכירת קרקעות או הפקעתן לטובת המדינה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »