כלכלת המשפחה – נושא חשוב שכל אחת ואחד חייבים להכיר!

כלכלת המשפחה

קניות בסופרמרקט, רכישת תרופות בבית המרקחת, חוגים לילדים, דלק והוצאות רכב, תשלומים לביטוחים, רכישת מוצרי חשמל ושאר הוצאות – כולן כאלה שכל משפחה כמעט זקוקה להן. היום יום שלנו רצוף בהוצאות וקניות, גם אם אנחנו לא מוציאים פיזית כסף מהארנק, זאת בשל תשלומים רצופים לחברות ועסקים אשר הופכים את כלכלת המשפחה למעיקה וכבדה.

זה נכון שלחיות במדינת ישראל זה דבר שיכול לעלות הרבה, החל משכר דירה גבוה או משכנתא שדופקת בכול חודש עד מוצרי מזון יקרים ומחירי דלק בשמיים! אבל אם תתנהלו נכון כולכם יחד כמשפחה (החל מהילדים או מהסבתא שישנה על הספה) – תוכלו לנהל נכון את כלכלת המשפחה

אז כיצד מתנהלים באופן חסכני וטוב? הנה מספר כללים:

מבינים מה המצב

בתחילה חשוב להבין מה המצב הכלכלי שלכם ולהיכנס אל חשבונות הבנק, שם תמצאו טבלת הוצאות והכנסות. התמקדו בהוצאות ורשמו בטבלה נפרדת כמה כסף אתם מוציאים בכל חודש, זאת על כל מוצר או שירות. למשל: חוגים לילדים היא הוצאה קבועה, ממש כמו אוכל לכלב. אם אין לכם דרך להכנס לאינטרנט נסו לבדוק עם בנקאי מהן ההוצאות הקבועות בכל חודש. 

ניהול תקציב משפחתי

כעת בהתאם להוצאות יוצרים ניהול תקציב משפחתי. מחליטים כמה כסף אתם יכולים להוציא בשבוע מבלי להכנס למינוס בבנק. מומלץ להפטר מכרטיסי אשראי ולעבוד עם כסף מזומן שיוקצב לכל בן משפחה בכל תחילת חודש. 

חוסכים במה שאפשר

כעת הגיע הזמן לחסוך. זה נכון שהילדים צריכים להתפתח עם חוגים והכלב חייב לאכול אבל גם בדברים כאלה אפשר לצמצם כמו למשל החלפת מותג האוכל של הכלב לזול יותר או בדיקה האם כל החוגים של הילדים מעניינים אותם. 

מתייעצים

אם תרצו לנהל את כלכלת המשפחה נכון כדאי להתייעץ עם יועץ לכלכת המשפחה שיעזור לכם לחסוך, להתנהל נכון וגם לצאת מחובות. בהצלחה! 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין צוואה

עורך דין צוואה

כמו שאומר הפתגם הישן: "אתה לא יכול לקחת איתך כלום כשאתה מת". אבל עורך דין של ירושות, יכול לסייע לבני משפחה שנותרו בחיים, להסדיר את

קרא עוד »