העיקר הבריאות – אפשרויות למימון הוצאה רפואית לא צפויה

מימון הוצאה רפואית

תוכן ממומן על ידי ישראכרט:

הוצאה על טיפולים רפואיים עלולה להגיע גם לאלפי שקלים בדיוק ברגע הכי לא צפוי. מהן האפשרויות שעומדות בפניכם וכיצד ניתן להתמודד עם הוצאה פתאומית שכזו בצורה הטובה ביותר?

דסי ניר

נדמה שמעולם לא הבנו עד כמה חשובה הבריאות שלנו כמו בשנתיים האחרונות מאז פרצה מגפת הקורונה לחיינו. אך גם בלי קשר למגיפות המוניות כלל עולמיות, אנו נוטים להקדיש זמן וכסף רב לטיפול בבריאות שלנו. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משנת 2020, ההוצאה הממוצעת של משפחה על בריאות הייתה כ-3,700 ש״ח בחודש, כאשר כמעט 40% מסכום זה היו רק על טיפולי שיניים.[1] בעוד שקיימות הוצאות רפואיות שאנחנו יודעים לצפות ולהיערך אליהן מראש, קורה לא פעם שאנו נזקקים לפתע לטיפול דחוף בעקבות תאונה למשל, שמחייבת אותנו בהוצאה חד-פעמית גדולה תוך זמן קצר. אם אין לנו ביטוח שמכסה את ההוצאה הזו יתכן שנצטרך לשקול למצוא הלוואה מיידית*. כמובן, שיש לבחון לפני באחריות רבה פרמטרים כגון: ריביות, הגוף המלווה, ותנאי השירות, כל זאת על מנת לבחור את ההלוואה המתאימה ביותר שתאפשר לנו לעמוד בעלות הטיפול הרפואי.

כיצד נוכל לממן הוצאה רפואית פתאומית?

כדי להתמודד עם הוצאה פתאומית משמעותית כזו נוכל לבדוק כמה אפשרויות למימון:

כיסוי ביטוחי בקופת החולים או בביטוח בריאות פרטי

מערכת הבריאות של ישראל היא מהמובילות בעולם והכיסוי הרפואי של תושבי ישראל בקופות החולים הוא רחב יחסית למדינות רבות. יחד עם זאת, גם עם הכיסוי הנרחב שמציעות קופות החולים, ישנן לא פעם הוצאות נוספות כמו טיפולי שיניים, טיפולים אסתטיים וטיפולים נוספים שאינם מכוסים בסל הבריאות שלנו. אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי שרכשתם ישירות או דרך מקום העבודה, מומלץ לבדוק האם הוא מכסה את ההוצאה שיש לפניכם. אך לא לכולם יש ביטוח פרטי, כיוון שעלותו מגיעה גם למאות שקלים מדי חודש, כמו כן, סיכוי סביר שהביטוח שיש לכם לא מכסה את ההוצאה שעליכם לממן כעת.

מימון הוצאות רפואיות

הלוואה מיידית

במרבית המקרים תוכלו לקבל הלוואה מהירה מהבנק, מחברת כרטיסי האשראי או מחברות מימון אחרות. הלוואה כזו עשויה להגיע גם לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים במידת הצורך, ואינה דורשת ערבים או בטחונות משמעותיים אחרים. בהלוואה מהבנק יתכן שתידרשו למלא טפסים ואולי אפילו להגיע לסניף. לעומת זאת, בגופים החוץ-בנקאיים, מדובר לרוב בתהליך פשוט של מילוי טופס קצר אונליין או שיחת טלפון שלאחריהם לאחר בחינת הבקשה ואישורה תוכלו לקבל את הכסף לחשבונכם תוך מספר ימים.

הלוואה מקרן השתלמות או קרן פנסיה

אפשרות נוספת היא הלוואה על חשבון החיסכון שלכם בקרן ההשתלמות או בקרן הפנסיה. חלק מהקרנות מאפשרות לחוסכים לקחת הלוואה בסכום שלא עולה על החיסכון שצברתם בקרן. ההלוואה בדרך כלל כרוכה במילוי טופס בקשת הלוואה, כשתהליך אישור ההלוואה עשוי לקחת מספר ימים, לא כולל הימים עד העברת הכסף לחשבונכם. לאחר קבלת הלוואה מקרן השתלמות או קרן פנסיה לא תוכלו להעביר את הכסף לקרן אחרת או למשוך את החיסכון בקרן עד שתסיימו להחזיר את ההלוואה במלואה.

מימון הוצאות רפואיות

מה חשוב לבדוק כשלוקחים הלוואה מהירה?

כשלוקחים הלוואה מהירה חשוב מאוד להבין מה כרוך בתהליך בקשת ההלוואה ותוך כמה זמן תוכלו לקבל את הכסף. בדקו בין היתר מהו סכום ההלוואה שתוכלו לקבל, לאיזו תקופה, גובה הריבית על ההלוואה ומה יהיה ההחזר החודשי שתידרשו לשלם על ההלוואה. ככל שתנאי ההלוואה גמישים יותר בסכום ומשך ההלוואה שניתנת לכם, תוכלו להתאים את ההלוואה בצורה טובה יותר לצרכים שלכם. בנוסף, חשוב לבדוק האם תידרשו להביא ערבים או להעמיד בטחונות אחרים שאולי יקשו עליכם בתהליך לקיחת ההלוואה.

הקושי העיקרי במימון הוצאה רפואית לא צפויה הוא שבדרך כלל מדובר על סכום משמעותי של כמה אלפי שקלים לפחות, שצריך להוציא תוך זמן קצר. במקרים רבים ההוצאה הזו היא הכרחית ולא נוכל לדחות אותה מבלי לפגוע בבריאות שלנו או באיכות חיינו. כדי לעזור לכם לגשר על ההוצאה הפתאומית, נסו למצוא הלוואה מהירה, תוך כדי בחינת כל השיקולים שצוינו לעיל, ללא בטחונות שתאפשר לכם לטפל בעצמכם בצורה המהירה והטובה ביותר.

*בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ישראכרט בע"מ ו/או ישראכרט מימון בע"מ. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

**הפרסום איננו מהווה הצעה ו/או התחייבות למתן הלוואה/אשראי.

***מידע כללי בלבד. אין לראות באמור משום המלצה ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא.

[1] סקר הוצאות המשפחה לשנת 2018 שפורסם ב-2020

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »