מה משלמים לעובדי משק הבית?

כיום בתים רבים בישראל מחזיקים עובדי משק בית אם על בסיס יומי או על בסיס שבועי. תשלום עבור השירות שקיבלתם מעובדי הניקיון שלכם או משק הבית אינו נגמר כאן, עליכם לדעת כי אתם נדרשים לשלם להם את הזכויות שמגיעות להם על פי החוק.

אז מה בעצם משלמים, התשלום לעובדי משק בית הינו תשלום עבור השירות, תשלום עבור ימי חופשה, תשלום עבור ימי מחלה (במידה ויש צורך), תשלום בגין פנסיה, תשלום לביטוח לאומי, תשלום בגין נסיעות ועוד.

לכל אלה אתם מחוייבים לשלם על פי החוק לעובדי משק הבית שאתם מעסיקים כי ככה מעסיקים עובדי משק בית בישראל. במידה והחלטתם לא לשלם, מוטב שתדעו כי אתם עשויים להיות חשופים לתביעות קשות.

עובדי משק בית – קווים לדמותם

עובדי משק הבית הם הפלח הפגיע ביותר של כוח העבודה. לעתים קרובות הם מנוצלים ונאלצים לבצע משימות ללא שכר.

עובדי משק הבית הם עמוד השדרה של החברה שלנו. הם עוזרים לנו לתחזק את הבתים שלנו, לבשל את הארוחות שלנו ולטפח ולנקות את אזור העבודה שלנו והמגורים שלנו. במקרים רבים הם מקור ההכנסה היחיד למשפחותיהם.

הביקוש לעובדי משק בית גדל עקב הגידול באוכלוסייה והזדקנות האוכלוסייה במדינות מפותחות. עובדי משק הבית ניצבו גם בפני אתגרים רבים כמו שכר נמוך, היעדר הטבות וחוסר הגנה מפני התעללות.

זו הסיבה שחשוב ליצור סביבות עבודה בטוחות לעובדים אלו כדי שיוכלו לספק שירות איכותי יותר למעסיקיהם ללא כל חשש, לכן המעסיקים נדרשים לשלם את כל הזכויות וההטבות שמגיעות להם על פי חוק.

ביטוח לאומי לעובדי משק בית – לשלם אונליין

אם העסקתם לאחרונה עוזרת ואתם נדרשים לשלם לה ביטוח לאומי, תוכלו לעשות זאת בקלות בצורה מקוונת מהבית. כיום כבר אין צורך להגיע לסניפים ולהמתין שעות בתור. עם אפליקציה של ביטוח לאומי תשלום משק בית תוכלו לשלם בקלות וביעילות את החוב שלכם לביטוח לאומי ואת הזכויות וההטבות שמגיעות לעוזרת שלכם.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל הסיבות לרכוש בובות ברבי
מן הרגע בו בובת ברבי הפציעה אל חנות הצעצועים היא נעשתה לדבר הכי מועדף על כל ילדה, ועדיין היא כזו במדף...
קרא עוד »
מרץ 17, 2019
זיפות גגות במרכז
רואים לפעמים את האנשים שעומדים על הבניין הסמוך ומורחים חומר שחור במרץ? כנראה שהם בשיא העבודה על זיפות...
קרא עוד »
מרץ 30, 2021
איך מרוויחים כסף ממשרדים?
ענף הנדל"ן הולך ומתרחב מדי שנה. זהו ענף שככל הנראה לא ייעלם לעולם כי תמיד תהיה דרישה לשטח, לנכסים...
קרא עוד »
מאי 26, 2019