אבנר הייזלר ממליץ: איך בוחרים רואה חשבון?

איך בוחרים רואה חשבון

חשוב להבין שרואה חשבון הוא בעל מקצוע מאוד חיוני עבר עסקים קטנים כגדולים. ביכולתו להשפיע באופן ישיר על הכלכליות של בית העסק ועל כן בעת שלב הבחירה מוטב להפעיל מערכת שיקולים מוקפדת, ופה הייזלר שמחזיק בידע רב בתחום מוצא לנכון לייעץ כיצד מקבלים החלטה מושכלת. מה אם כן בודקים, למה חשוב לשים לב ועל מה אין להתפשר? כל המידע מוגש לכם כאן!

הרבה ומעבר לניהול חשבונות

ראשית חשוב להבין שרואה חשבון עושה הרבה יותר מאשר לנהל את סך החשבונות באופן שוטף, אלא הוא מעניק תכנון פיננסי כולל, ופה אבנר הייזלר כרואה חשבון בעל וותק רב בתחום מבקש להסביר. רואה חשבון מייעץ אודות הוצאות מוכרות, מסייע בתכנון כלכלי שמטרתו למקסם את התשואות וכל הזמן עומד על המשמר ובהתאם מזהה פעולות כלכליות מוטעות, כגון פנייה אל ספקים יקרים, התנהלות מוטעית מול רשויות המיסים, הסתמכות על לקוחות שאינם כדאיים וכדומה.

ניסיון וגודל – שני פרמטרים חשובים

לאחר שקיבלנו תמריץ לבחור נכונה את רואה החשבון, נעבור להסביר באופן מעשי כיצד מקבלים החלטה מושכלת, ומי שעקב אחר אבנר הייזלר בדה מרקר, יודע שלא במקרה הוא הגיע למקום שבו הוא נמצא כיום, אלא הוא הקפיד לקבל החלטות נכונות וכך גם אתם בעלי העסקים נדרשים לעשות. אי לכך כאשר עומדים לבחור רואה חשבון אין להתפשר על מוטיב הניסיון, אם כי ניסיון מעניק שק מלא בכלים מסייעים ואם כי ניסיון מסייע להרוויח ממגוון קשרים שעשויים לתרום באופן עקיף לכלכליות העסק. נתון נוסף מתייחס להתאמת הגודל, משמע אם העסק קטן העדיפו משרד רואי חשבון שאינו גדול, כך שהיחס שתקבלו יהיה אישי. מצד שני, אם העסק גדול, אין מנוס מפנייה אל משרד רואי חשבון גדול, כזה שיידע לעמוד בהיקף העבודה ובו זמנית לספק שירותים משלימים. עם זאת, גם במקרה זה חשוב לוודא שקיים איש קשר ספציפי מולו עובדים באופן קבוע.

המלצות בערבון מוגבל

עוד כלי מסייע עבור בחירה נבונה מתייחס להמלצות, אם כי אבנר הייזלר מבקש לחדד שלא כל המלצה אכן ראויה, ופה נסביר. המלצות בהחלט חשובות, אך יש לוודא שההמלצה מגיעה מאדם שמכירים (ולא מבן דוד של חבר), ושההמלצה מגיעה מבית עסק מצליח, כזה שמקפיד לעבור על סך הנתונים הכלכליים. רצוי להבין שלא מעט עסקים מעסיקים רואה חשבון, משלמים לו מחיר סמלי ובטוחים שהם מגובים ומורווחים, אך זאת מבלי לעצור להבין שלו היו משלמים מעט יותר (ובודקים מעט יותר), הם היו משיגים רואה חשבון שמפיק עבור בית העסק הרבה יותר. לבסוף נציין שאם מוצאים רואה חשבון שנראה איכותי אך אין עליו המלצות מגורמים קרובים, פשוט מבררים עליו ברשת ובנוסף לא מתביישים לבקש לדבר עם שני לקוחות קיימים. בהצלחה!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »