תיאום מס באינטרנט – איך מתחילים?

תיאום מס

תהליך של תיאום מס הוא תהליך שנדרשים לעשות למשל שכירים אשר עובדים בו זמנית ביותר מעבודה אחת. יש להם למעשה יותר מתלוש שכר שהם מקבלים מדי חודש והסיבה שצריך במקרה הזה לבצע תיאום מס היא משום שאחד המעסיקים צריך לנכות מס בשיעור שהוא לא מה שקבוע בחוק לפי עבודה אחת אלא לפי שיעור המס שמתאים לשכר הכולל שהשכיר מקבל בכל העבודות יחדיו. במידה ולא מבצעים תיאום מס מה שיקרה זה שמאחד מתלושי השכר ירד מס בשיעור הגבוה ביותר שהחוק מאפשר (47%) ולא לפי מדרגת המס הנכונה לגובה השכר הכולל.

כיצד עושים תיאום מס?

תוכלו לבצע תיאום מס באינטרנט – דרך האתר של רשות המיסים. שימו לב שיש לבצע תיאום מס במהלך השנה שבגינה רלוונטי תיאום המס. במידה ותבצעו את תיאום המס רק שנה לאחר מכן או עד 6 שנים לאחר מכן אתם תוכלו להגיש בקשה לבצע החזר מס, אך את תיאום המס עצמו, שיש לבצע כדי שלא ירדו כספים שתקבלו חזרה אח"כ, יש לבצע במהלך שנת המס הרלוונטית.  מי שמעדיף שלא לבצע באופן לבדו מקוון תיאום מס באינטרנט קיימת גם האפשרות לבצע באופן פיזי את התהליך אצל פקיד שומה. 

דרך פשוטה יותר

האופציה הקלה יותר היא לפנות באמצעות רואה חשבון או חברה המתמחה בהחזרי מס, ואותה חברה תבצע עבורכם את התהליך. היתרון עבורכם הוא שאתם לא מתעסקים באופן ישיר בעניינים הבירוקרטיים מול רשות המיסים, אלא חברה המתמחה בהחזרי מס מבצעת עבורכם את התהליך בצורה מקצועית. כך אתם יכולים להיות שקטים ובטוחים שאתם תקבלו את כל הכספים שמגיעים לכם ושלא ינכו לכם מהשכר כספים שלא לצורך. 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »