תמונות בתשלום או בחינם

תמונות בתשלום או בחינם

אחת השאלות שעולות לא פעם בקרב מעצבי אתרים, אנשים שבונים חנויות וירטואליות, עמודי נחיתה וכדומה היא, האם כדי להם להשתמש במאגרים שמציעים אפשרות ליהנות מתמונות בתמונות או שמא מוטב להשתמש במאגרים שמספקים תמונות בחינם.

צריך לומר, אנחנו יכולים למצוא ברשת מגוון רחב של מאגרי תמונות מכל הסוגים, גם כאלה שאין עולים לנו שקל וגם כאלה שאנחנו צריכים לשלם על השימוש בתמונות, בין אם זר פר תמונה או פר כמות מסוימת של תמונות ובין אם מדובר בשימוש פר תקופה מסוימת.

ההבדל בין שתי האופציות איננו רק מבחינה כלכלית. כלומר, לא מדובר פה רק על עניין כספי אלא מעבר לכך. ההבדל טמון בכך שהרבה פעמים מאגרים בתשלום מציעים לנו מגוון רחב יותר של תמונות מצד אחד, מצד שני, הם גם מציעים לנו תמונות הרבה יותר איכותיות, הרבה יותר טובות. זה בא לידי ביטוי ברזולוציה של התמונות, זה בא לידי ביטוי בגודל, ובמוטיבים אחרים.

כמו שאנחנו יודעים, תמונות ממאגרים, אינן תמונות רגילות, לא מדובר פה בתמונות שצלם מקצועי יצר בצורה רגילה, הרבה פעמים מדובר על תמונות מהונדסות, כאלה שעברו לא מעט פעמים עבודה  בתוכנות שונות במטרה לשפץ אותן. אך ככל שהתמונה איכותית יותר, כך זה פחות לידי ביטוי.

בסופו של דבר, ההכרעה שלנו צריכה להיות מבוססת על מספר נקודות. ראשית, האם מדובר בתמונות איכותיות או לא, שנית, האם מדובר בעלויות גבוהות ביחס למה שאנחנו מחפשים, ביחס למה שאנחנו צריכים, שלישית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו לשם מה אנחנו עושים שימוש בתמונות. יש מקרים בהם אנחנו נוותר על האיכות, אם אנחנו יודעים שלא מדובר בשימוש משמעותי, מצד שני, אם מדובר בשימוש מסחרי, שיווקי, פרסומי, למשל למטרת פרסום בפייסבוק לעסקים אז אנחנו נרצה להשתמש בתמונות הכי איכותיות שאנחנו יכולים למצוא.

לפני סיום רק נדגיש, ההחלטה האם להשתמש בתמונות כאלה או אחרות, היא כמובן החלטה הפיכה, בכל שלב אנחנו יכולים לעשות מנוי בתשלום, כמו שאנחנו יכולים להשתמש בתמונות ללא עלות, אם גילינו שזה לא מספיק עבורנו התמונות בתשלום.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »