רילוקיישן ומס הכנסה – דברים שחשוב לדעת

רילוקיישן ומס הכנסה

רילוקיישן ומס הכנסה נחשבים לנושאים החמים ביותר, בקרב כל מי שמתכנן לעבור לחיות בחו"ל לתקופה של מספר שנים לפחות. למעשה, כל מי שמעוניין לבצע רילוקיישן, חייב לעדכן בכך את רשות המיסים. למעשה, מדובר על חוק שחוקק בשנת 2016, אשר קובע כי כל מי שמעוניין להגר מהארץ או לבצע רילוקיישן, חייב להצהיר על ניתוק תושבות ולהגיש דו"ח מס מתאים (מומלץ להתייעץ עם עו"ד מיסוי בינלאומי טינה קפלן). הדבר נכון הן עבור שכירים והן עבור עצמאיים, כולל אנשים שלא היו להם שום הכנסות מחוץ לארץ בשנת העזיבה שלהם. אנשים רבים אינם מודעים לכך, היות והם מאמינים כי ברגע שהם עוזבים את הארץ, הם מחויבים בתשלומי מס רק בחו"ל. אך למעשה, החוק מחייב את כולם להגיש דו"ח מס ולהוסיף הצהרה רלוונטית המפרטת את רמת הזיקה לארץ ולמדינה האחרת, כולל אישורים ומסמכים התומכים בטענות האלו. אי הגשת הדו"ח מהווה עבירה על החוק.

רילוקיישן ומס הכנסה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

כאמור, כל אדם שמעוניין לבצע רילוקיישן או לעזוב את הארץ, חייב להגיש דו"ח מס והצהרה לגבי התושבות שלו. הדבר נכון עבור כל אדם אשר שוהה בארץ יותר מ- 183 ימים בשנה קלנדרית, או לחילופין, אדם השהה בארץ 30 ימים ויותר במשך שנה קלנדרית אחת, במידה ובשנת המס ובשנתיים שקדמו לה, הוא שהה בארץ יותר מ- 425 ימים. כלומר, אדם שעזב את הארץ בפברואר 2020, עדיין יהיה חייב להגיש את הדו"ח בשנת המס של 2020, היות והוא שהה בארץ יותר מ- 425 ימים בשלוש השנים האחרונות. ההצהרה ניתנת להגשה באמצעות טופס 1348, אשר נקרא טופס "ניתוק תושבות לצרכי מס". טופס זה, מהווה נספח לדוח המס השנתי, ויש להגיש אותו עם כל האישורים והמסמכים הרלוונטיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »