השכרת רכב vs קניה בישראל: מה יותר משתלם

השכרת רכב

ישראלים רבים מעדיפים להחזיק רכב ברשותם במקום לשכור אחד כזה מחברת השכרה, האם זה באמת משתלם יותר?

לקנות או לשכור?

אין זה סוד, שיש עלייה ניכרת במספר הישראלים אשר מחזיקים כלי רכב פרטיים. אנחנו יכולים לראות את זה גם בנתונים שמתפרסמים מדי שנה בנושא, גם בקצב המכירות שהחברות הרכב השונות מדווחות עליו, וכל אחד מאיתנו מרגיש את זה על הכבישים. אך האם זה אומר שקניית רכב עדיפה על השכרת רכב? לא בהכרח.

בשביל שנוכל להשוות ולראות מה יותר משתלם, אנחנו צריכים להבין תחילה, מה המשמעות של כל אחד מהתהליכים, מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות. כשאנחנו רוכשים רכב, אנחנו כמובן הבעלים הבלעדיים שלו, אנחנו אחראים על כל מה שקשור לתחזוקה שלו, הוא אומנם נמצא לרשותנו כל הזמן, אך זה גם אומר שאנחנו נאלצים לשלם עלויות כבדות יותר. לעומת זאת, השכרת רכב מתבצעת אך ורק מתי שאנחנו זקוקים לשירותיו, בין אם זה ביום ספציפי ובין אם זה למשך תקופה מסוימת. אנחנו משלמים על ההשכרה ועל הביטוח למשך אותה תקופה אך לא מעבר לכך.

השכרת רכב

אז מה יותר משתלם לנו?

על פניו, רוב האנשים יטענו שרכישת רכב זה דבר בסיסי, אי אפשר בלעדיו, אנחנו לא יכולים שלא להחזיק רכב משלנו. בין אם זה בשביל העבודה, בין אם זה בשביל לצאת לטיולים, בילויים, להסיע את הילדים למקומות שונים. אך כשחושבים על זה, בין אם מבחינה ובין אם מבחינות אחרות, זה לא בהכרח הדבר הכי משתלם שיש, בטח אם יש לנו אופציה לשכור רכב.

ראשית, מבחינה כלכלית אנחנו נשלם הרבה פחות על השכרת רכב וכל מה שנלווה לכך, מאשר על רכישת רכב. שנית, אנחנו נשכיר רכב רק כשנרצה להשתמש בו, מה שאומר שלא יהיו ימים בהם הרכב לא יהיה בשימוש ועדיין יהיה ברשותנו. שלישית, כשאנחנו בוחרים אופציה של השכרת רכב, אנחנו יכולים בכל פעם לשכור רכב אחר ולא להסתפק בסוג רכב מסוים. נוסף לכך, בצורה כזו משתמשים יותר בתחבורה ציבורית ובאמצעים אחרים. מה שתורם גם לאיכות הסביבה.

לסיכום, השכרת רכב יכולה להיות הרבה יותר פרקטית ומשתלמת לאורך זמן, מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »