מדוע יועץ בטיחות משדרג את העסק שלך?

יועץ בטיחות

ישנם מעסיקים רבים הנוהגים לחשוב, לצערנו, ששימוש ביועצי בטיחות ואמצעי בטיחות שונים יכולים להשפיע כך או אחרת על תפקוד העסק ועל העלויות הכלכליות שלו. לכן הם מעדיפים לא להשקיע בכך. מה שיכול לסכן את העובדים מבחינה בטיחותית, לא פעם זה גם מוביל לייצור מוצרים ושירותים פחות איכותיים לקהל הלקוחות שלהם. 

אך האמת היא שונה לגמרי. יועץ בטיחות בעבודה ושימוש באמצעי בטיחות, יכולים לשפר באופן משמעותי את העסק. למעשה, אם מסתכלים על זה אך ורק בהיבט כלכלי, אז לטווח ארוך, סביר להניח שהתועלות עולות על העלויות. מעבר לכך יש היבטים נוספים, בין אם זה היבטים של שמירה על חייהם של העובדים, שמירה על סביבת עבודה. 

זה נכון גם בהיבט התדמיתי, שכן לקוחות וספקים רבים מעדיפים לעבוד עם עסקים שמקפידים לשמור על בטיחות העובדים שלהם. אחת כמה וכמה, אם מדובר בעסק שזוכה לחשיפה תקשורתית רבה. 

מדוע משתלם לשכור את שירותיו של יועץ בטיחות 

ראשית, הוא יכול לספק מידע רב, אמצעים, כלים ותוכניות כיצד לשמור על בטיחות העובדים בכל שלב בעבודה, בין אם זה בשלבי ייצור או בשלבים אחרים. 

שנית, עלויות העסקת יועץ בטיחות אש למשל או השכרת שירותיו של יועץ חיצוני, נמוכות לאין שיעור מפני מצב בו עובדים נפגעים מבחינה בטיחותית או שהמוצרים שהעסק משווק, אינם עומדים בתקני בטיחות, ועלולים לגרום נזק לבטיחות. צריך לקחת בחשבון, דברים כאלה,  עלולים לייצר נזק כלכלי עצום, בגין פיצויים, אובדן ימי עבודה, וכן נזק תדמיתי שיגולם גם בנזק כספי. 

שלישית, שימוש בשירותיו של יועץ בטיחות יכול להביא לייעול בתהליך העבודה בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינות אחרות בתהליך 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »