איטום גגות מרוצפים – תהליך העבודה הנכון והמהיר להצלחה במשימה

אחד מהמקומות הבעייתיים ביותר במבנה מבחינה של חדירה של מים זה גג המבנה, ולכן אחת מפעולות האיטום המשמעותיות והנפוצות ביותר היא איטום של גגות. כאשר מבצעים איטום של גג יש דרכים שונות לאטום גג רגיל לעומת גג רעפים וגג מרוצף, ולמעשה מדובר על דרכים שונות וחומרים שונים.

מה מיוחד באיטום גגות מרוצפים?

אחד מהדברים המאתגרים באיטום של גגות מרוצפים זה לבצע איטום טוב ואיכותי מבלי לפגוע בריצוף, כאשר חלק מהאיטום קשור גם לאיכות עבודת האיטום שנעשתה בעבר אם בכלל.

יש היום שיטות המאפשרות לבצע איטום גגות מרוצפים מבלי שיש צורך להרים את הריצוף מה שיכול להקל מאוד על תהליך האיטום מצד אחד, ולצמצם סיכוי לנזקים שיכולים להיגרם לריצוף כתוצאה מכך שמרימים אותו. חשוב לדעת שאיטום של גגות מרוצפים לרוב מחזיק לזמן קצר יותר ויש לחדש אותו בתדירות גבוהה יותר ביחס לגגות שאינם מרוצפים.

כיצד מתבצע תהליך איטום של גגות מרוצפים?

תהליך איטום של גגות מרוצפים יכול להתבצע בכמה דרכים. אחת מהדרכים המוכרות והעיקרית היא איטום המרווחים שבין הבלטות וקל לעשות אותה על הריצוף הקיים.

כדי לבצע את האיטום יש לוודא שהשטח נקי ומוכן וכי המרווח בין המרצפות נקי מכל שאריות של אבק וחתיכות אשר עלולות לפגוע במילוי, כאשר חשוב למרוח שכבה המסייעת לכך שחומר האיטום לא ידבק למרצפות עצמן.

למה חשוב לשים לב בכל מה שקשור לאיטום גגות מרוצפים?

חשוב לוודא שהאיטום מתבצע גם סביב פתחי הניקוז השונים, כניסה של מרזבים, משקופי דלתות ומסילות הדלתות ובכל מקום בו יש סיכוי שיחלחלו מים.

כמו כן, בניגוד לאיטום גגות רגילים, באיטום של גגות מרוצפים לא נוהגים לבצע בדיקה שכוללת הצפה של המשטח ולכן יש חשיבות רבה לבצע את תהליך האיטום עם בעלי מקצוע, ידע וניסיון מתאימים. מידע מקצועי והמלצות ניתן לקבל באתר bitumany!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדרך הטובה לניהול רכש בארגון
ניהול קשרי לקוחות יעיל ומדויק/ ניהול ארגון עסק וחברה באמצעות שרשראות אספקה יעילות/ התאמה מלאה של...
קרא עוד »
יול 02, 2020
כמה כסף יש לאילון מאסק – הסכומים האסטרונומים של מנכל טסלה
אחד האנשים היותר מעוררי השראה בעולם שאנו חיים בו הוא אילון מאסק. כיום אילון מאסק נחשב לאחד האנשים...
קרא עוד »
אפר 05, 2022
הגנת הפרטיות – מדוע זה חשוב כל כך
אחד הנושאים הבוערים, הבולטים והמתוקשרים ביותר בעשור האחרון, הוא ללא ספק נושא הפרטיות. מעולם לא עסקנו...
קרא עוד »
ינו 19, 2020