האם שכר המינימום צפוי לעלות בקרוב?

מי זה מאיר וילנסקי?

במדינת ישראל קבוע בחוק שכר המינימום לשעת עבודה של עובד, לשכר בהיקף משרה מלאה, חלקית וכמו כן שכר מינימום לבני נוער. שכר המינימום מגן למעשה על זכויותיהם של העובדים לקבל שכר הוגן בעבור עבודתם וניתן להבחין במגמת עלייה בשיעור שכר המינימום לאורך השנים כאשר במשך חמשת השנים האחרונות בלבד עלה שכר המינימום ביותֳר מחמישה שקלים לשעה. האם שכר המינימום צפוי לעלות בקרוב?

הגורמים המשפיעים על עליית שכר המינימום

גובה שכר המינימום נקבע על ידי הממשלה. על מנת שתתקבל החלטה להעלות את שכר המינימום יש לקחת בחשבון גורמים רבים שכן יכולות להיות להעלאת שכר המינימום השפעות רבות על המשק. הטענות בדבר ההשפעות השליליות של העלאת שכר המינימום הינן שכאשר מעלים את שכר המינימום צריכים בעלי החנויות  ונותני השירותים השונים להעלות גם את מחירי המוצרים והשירותים על מנת לעמוד בתשלומים העולים של שכר העובדים שלהם. כמו כן ישנם טיעונים נוספים כמו חששות מפני פיטורים של עובדים רבים עקב ההוצאות הגוברות ועוד.

מנגד, עומדת טובתם של העובדים המשתכרים בשכר מינימום בלבד. כזכור, לפני כמה שנים שכר המינימום עמד על 4000 ₪ בלבד ואין ספק שההעלאה המשמעותית שנראתה בשכר המינימום הטיבה עם העובדים. כמו כן העלאת שכר המינימום מטיבה גם עם הכלכלה מפני שכאשר יש לאזרחים יותר כסף, הם יכולים להשתמש בו יותר בפנים הארץ ולחזק את הכלכלה. דבר זה יכול להחזיר גם מעט מין הכסף אל הממשלה על ידי תשלום מע"מ ברכישת מוצרים ושירותים שונים.

מתי צפוי שכר המינימום לעלות שוב?

על פי אתר alljobs, בשנים האחרונות היה ניתן לראות עלייה ניכרת בשכר המינימום, למעשה מדובר בעלייה של יותר מ25%. מסיבה זו ההעלאה האחרונה בשכר המינימום נחשבת להישג גדול של אלו שפעלו להשיגה וכרגע לא בטוח ששכר המינימום יעלה בקרוב. יחד עם זאת, אם מסתכלים על המדדים לאורך השנים, ניתן לראות בבירור ששכר המינימום עולה ככל שהזמן עובר ובכל פעם שממשלה חדשה נבחרת יש מי שפועל לטובתם של העובדים ומקדם הליכים להעלאת שכר המינימום.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »