מה עושה בודק שכר מוסמך?

בודק שכר מוסמך

כל עסק, בכל תחום, על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, חייב לעבוד עם סביבה עסקית איכותית ומפותחת. בין היתר, הוא צריך לשכור את שירותיהם של בעלי מקצוע בתחומים שונים. אחד מהם הוא בודק שכר מוסמך. 

מדובר על איש מקצוע שתפקידו לוודא שכל עניין השכר והתשלומים מוסדר בצורה נכונה על פי חוק. לא משנה אם מדובר בשכר לעובד מן המניין או לקבלן חיצוני שמספק שירות לעסק. על מנת שבעל העסק ידע בדיוק איך ליהנות משירותיו של בודק שכר מוסמך ומתי הוא צריך להיעזר בו, חשוב שיבין מה הוא מצפה ומה הוא אמור לקבל ממנו. 

בודק שכר מוסמך הוא אדם שיש לו הסמכה מטעם משרד הכלכלה והוא יכול לערוך בדיקות תקופתיות בקרב עסקים וארגונים, בשביל לוודא שהתנאים להם זכאים העובדים במקום, אכן מתמלאים ואין שום הפרת זכויות מצד המעסיקים. בין היתר זה אומר, בדיקת שכר, בדיקת דוחות, תשאול עובדים ועוד. 

למה צריך להעסיק בודק שכר?

על פניו, יכול כל בעל עסק להחליט שהוא זה שיבדוק את המצב ועל פי המסקנות אליהן הוא מגיע, יקבל החלטות כאלה ואחרות. החוק מחייב שיהיה זה גורם חיצוני שיעשה זאת ולו מהסיבה הפשוטה, אם גורם מתוך העסק יבצע זאת, ייתכן מאוד שהוא לא יוכל או לא ירצה לאתר ליקויים. צריך לומר, לא רק העובדים אלא גם המעסיק יפגע, מאחר והוא עלול למצוא את עצמו לא מקיים את דיני העבודה. 

בודק שכר מוסמך כמו רואה חשבון בחיפה אמור להכיר את התחום של דיני עבודה ולבחון האם באמת העסק פועל על פיהם. במידה ולא, אז הוא יציג את כל התיקונים שבעל העסק צריך לבצע לשם כך.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

לקוח סמוי

לאחרונה שמתם לב בדוחות ההכנסה של העסק כי קיימת ירידה מסוימת באחוזי המכירות, למרות שכמות הלקוחות שמגיעים לבקר בחנות שלכם איננה נמצאת בירידה -אלא להיפך,

קרא עוד »

חדשות חרדים

החרדי כמו החילוני מתעניין בחדשות ובמה שקורה בעולם. גם הוא כמו כל בן אנוש שואף לדעת ולהבין, לראות, לקרוא ולהתעניין בכל החדשות. אך בניגוד לאנשים

קרא עוד »

איך לעשות הסבה להייטק?

בשנים האחרונות יש יותר ויותר אנשים שעוזבים את המקצועות הקודמים שלהם מכל מני תחומים ונכנסים לענפי ההייטק. תחום ההייטק הישראלי נחשב ליוקרתי ומתגמל במיוחד, הכולל

קרא עוד »