מה זה מחזור משכנתא?

מה זה מחזור משכנתא?

קניתם דירה והוזקקתם להוציא משכנתא, אבל אחרי תקופה החלטתם כי אתם רוצים למחזר את המשכנתא. כלומר להמיר את המשכנתא הקודמת שלכם ולקחת משכנתא חדשה במקומה בתנאים שונים ונוחים יותר.

 מחזור משכנתא יקרא כך כשתשנו או תמירו את מסלול המשכנתא שלכם למסלול אחר, או שהשארתם את המשכנתא שלכם באותו מסלול, אבל שיניתם את התקופה או את ריביות המשכנתא.

 בנוסף יש שני סוגי מחזור משכנתא. מחזור פנימי- כאשר אתם ממחזרים את המשכנתא שלכם באותו בנק בו הייתה המשכנתא הראשונה שלכם. מחזור חיצוני- כאשר אתם משנים לא רק את תנאי המשכנתא אלא גם מעבירים אותה לבנק אחר.

מתי כדאי לבצע מחזור משכנתא

ישנם כמה סיבות לביצוע מחזור משכנתא. אם ישנה ירידת ריביות במשק או כפי שקורה לא פעם שישנה ירידה בריביות המשכנתא. כדאי לכם לבדוק האם הריבית שאתם משלמים כיום, היא אותה ריבית שמשלמים היום בשוק, או אולי אתם משלמים ריבית גבוהה בהרבה מאשר בשוק, או בכלל יותר מיכולתכם. 

יש לדעת שריביות המשכנתא יכולות להשתנות מידי חודש, על כן אם לקחתם משכנתא לפני תקופה בת מספר חודשים, ייתכן מאוד שהריבית ירדה וכבר יש לכם סיכוי לחסוך הרבה מאוד כסף.

עוד סיבה שתגרום לכם לבצע מחזור משכנתא. כאשר סכום התשלום שאתם מחזירים מידי חודש עומד על לדוגמה, 3,000 שקלים בחודש וכעת רווח לכם ויש ביכולתכם לשלם יותר, כאן שווה לבדוק אם משתלם לכם למחזר את המשכנתא שלכם. כמו כן אם המצב הכלכלי שלכם לא בשיאו ותרצו להוריד את סכום ההחזרים החודשי, גם אז תוכלו לבצע מחזור משכנתא.

סיבה נוספת למחזור משכנתא יכול להיות, אם חסכתם או קיבלתם סכום כסף גדול, שיכול לכסות חלק נכבד מהמשכנתא. אז שניה לפני שתשלמו כדאי לבדוק בעזרת ייעוץ משכנתא את כדאיות מחזור המשכנתא ועל פי זה לשלם את ההחזר.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »