איפה כדאי ללמוד שמאות מקרקעין?

שמאי מקרקעין בקריות

שמאות מקרקעין זה מקצוע מרתק ומתגמל. שמאי מקרקעין נדרשים להגיש חוות דעת במקרה של חילוקי דעות המוגשים לבית משפט בענייני נדל"ן, הם יכולים לבצע הערכות שווי בנדל"ן, לטפל בענייני שומה, להגיש שומה נגדית, ללוות פירוקי שיתוף מקרקעין כהלכה ועוד. אם רצונכם ללמוד שמאות מקרקעין, נשאלת השאלה, היכן כדאי. 

התרשמו מהמרצים 

שמו של בית הספר או המוסד האקדמי או המקצועי אומר הרבה, אבל לא פחות מכך – חשובה זהות המרצים. תמיד בדקו מיהו הסגל, איזה ערך מוסף הוא מעניק, מהו הניסיון של המורים שילמדו אתכם. 

איכות הלימודים 

בדקו עוד לפני ההרשמה מהי איכות הלימודים. לצורך כך, תוכלו לבקש לעיין בסילבוס, קראו היטב את אתר האינטרנט של מוסד הלימודים, תוכלו לשוחח עם סטודנטים ובוגרים ועוד. אם הרבה שמאים פעילים למדו שמאות מקרקעין באותו המקום, יש לכך משמעות שלא מוטלת בספק. 

המוניטין וההעמקה המקצועית 

מוניטין והעמקה מקצועית אינם זהים בכל מוסדות הלימוד. כאשר אתם שוקלים ללמוד שמאות מקרקעין זכרו שמדובר במקצוע יישומי. הקורס אינו קורס אקדמי אך מוסדות לימוד רבים מקבלים אך ורק אקדמאים או בעלי רקע מקצועי קודם. כאשר תנאי הקבלה משביעים את רצונכם, זה אומר שרמת העמקה תהיה גבוהה ותקבלו ערך מוסף. 

מכאן יוצאים עם תעודה 

העדיפו ללמוד במוסד לימודים שבו אחוזי הזכאות לתעודה מקצועית גבוהים ביותר. רק מעטים הולכים ללמוד שמאות מקרקעין בגלל התענוג שבדבר. אין אנו אומרים שהלימודים לא מעניינים (משום שהם בהחלט מעניינים עבור מי שנמשך לתחום זה), אבל אתם צריכים תוצאות. כאשר אתם מגיעים למוסד לימודים שבו כל מי שמשקיע כראוי יוצא עם תעודה מקצועית ועומד בכל המבחנים, גם אתם תשיגו את המטרה החשובה ביותר. 

 

אולי יעניין אותך גם שמאי מקרקעין בקריות

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »