למי מגיע החזר מס הכנסה?

1972184 (1)-min

רשימת המקרים בהם מגיע החזר מס היא רבה, ולכן חשוב מאוד שכל עובד שכיר או עצמאי יבדוק האם מגיע לו החזר מס.

 

שכירים

עובדים שכירים במקרים מסוימים זכאים להחזר מס. בעיקר מדובר על סיטואציות כמו הפסקת עבודה במהלך השנה למשך כמה חודשים כתוצאה מחל"ת, פיטורים או מעבר בין עבודות. גם שכירים המקבלים כאמור דמי אבטלה יכולים להימצא זכאים להחזר מס.

 

עצמאיים

עצמאיים משלמים מקדמות מס בתחילת השנה, ובסיום השנה מתקזזים אל מול רשויות המס בעודף או חוסר של מיסים. במידה והעסק הפסיד בשנה קודמת הרי שההפסד יכול להתקזז אל מול הרווח בשנה החולפת, וכך תשלום המס פוחת.

יש מקרים בהם עצמאי עבד בחלק מהשנה כשכיר, ובמקרה כזה מגיע לו החזר מס בחלק מהמקרים משום שבחודשים בהם היה עצמאי הרוויח פחות.

 

בוגרי תואר אקדמאי

זכאי לנקודות זיכוי למימוש לתקופה של שנה. כדי לממש את נקודת הזיכוי יש למלא טופס מתאים ולהגישו למס הכנסה.

 

מי שבחופשת לידה

בחופשת הלידה נוצרת שוב סיטואציה שבמהלכה יש הפסקת עבודה למשך כמה חודשים, ולכן בהסתכלות שנתית שיעור המס שיש לשלם עשוי להיות נמוך יותר לעומת שיעור המס שחושב בפועל.

 

אזור המגורים

קיימת רשימת יישובים, שמסיבות שונות כמו עידוד התיישבות ופיתוח התעשייה, מזכה את מי שמתגורר ביישובים אלו בהטבות מס משמעותיות, כאשר בעיקר מדובר על יישובי הפריפריה.

 

המצב המשפחתי

שינוים במצב המשפחתי כמו מעבר מנשוי לגרוש ותשלומי מזונות משנים גם כן את תמונת המצב מבחינת גובה המס שיש לשלם.

רשימת המקרים המלאה היא ארוכה יותר ולכן מומלץ לפנות לחברה המתמחה בהחזרי מס על מנת למצות את המירב ביחס להחזרי המס המגיעים לכם.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב עסק

עיצוב עסק – המדריך המלא

עיצוב העסק הוא אחד הגורמים הישירים למידת ההצלחה שלו, אבל לכל עסק יש אופי אחר ,סוג אחר של שירות ומוצר וצרכים שונים. אז מהם הכללים

קרא עוד »