למה כדאי לתכנן יציאה לפנסיה 30 שנה מראש?

מרבית האנשים הצעירים סבורים כי יציאה לפנסיה זה משהו רחוק מאוד, שאפשר לדאוג לו בעתיד. אבל למעשה, כדאי לתכנן יציאה לפנסיה כמה שיותר מוקדם. ואם אתם שואלים כמה זה מוקדם, אז באופן חד משמעי, אפילו 30 שנה מראש זה לא מוקדם מדי. כל ההסברים לפניכם. 

מתרגלים לחיות נכון (מבחינה כלכלית)

הכנה מוקדמת לקראת יציאה לפנסיה, כבר מגיל צעיר יכולה לאפשר תוצאות מפתיעות. למשל, לחלק מהאנשים מתאפשר לפרוש פרישה מוקדמת, בבוא היום. כלומר, מרוויחים שנים נוספות של פנאי וחופש מעבודה. בנוסף, מבחינה כלכלית, כאשר מפרישים לחיסכון פנסיוני מגיל צעיר, חיים בצורה נכונה יותר מבחינה כלכלית. פועלים בצורה מחושבת יותר, מתוך ראייה מפוכחת לטווח ארוך. 

ניצול הזדמנויות לרווחים עודפים 

מי שמתכנן יציאה לפנסיה רק בגיל מאוחר יחסית מאבד בעצם הרבה מאוד הזדמנויות לרווחים עודפים. כאשר מתכננים יציאה לפנסיה 30 שנה מראש, אפילו אם מפקידים סכום לא גדול מאוד בכל חודש, אפשר להפנות אותו לערוצים מיטביים. בעזרת ייעוץ פנסיוני וייעוץ פיננסי מאיש מקצועי, ניתן לאורך השנים לנייד את הכסף לערוצים הנכונים עבורכם, ובהתאם לתנאי השוק המשתנים. מי שמתחיל לתכנן את הכל רק בערוב ימיו בעצם כבר הפסיד את האפשרות "להכות את השוק", כלומר, לשפר את מצבו הכלכלי לקראת פרישה. 

אפקט ריבית דריבית 

ככל שמתכננים יציאה לפנסיה מוקדם יותר, כך נהנים מאפקט מאוד משמעותי שנקרא ריבית דריבית. מבלי לסבך את הדברים בנוסחאות, נסביר את הרעיון. ככל שחוסכים לפנסיה מוקדם יותר, כך הכסף שלכם עובד בשבילכם יותר זמן. אתם מקבלים יותר ריבית (או תשואה) ואז גם הרווחים המושקעים עובדים בשבילכם. בסופו של דבר, סכומי הכסף העודפים מאוד משמעותיים. מידע נוסף באתר הפנסיונר

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניווט ביסודות מערכות CRM: האם זה מומלץ?
בעידן שבו קשרי לקוחות הם בסיס ההצלחה, השאלה היא לא האם כדאי ליידע אותך לגבי מערכות ניהול קשרי לקוחות...
קרא עוד »
מרץ 21, 2024
מוניות קרית שמונה 24 שעות – איך נקבע המחיר של שירות מוניות?
כשאנחנו מזמינים שירות מסוים לצרכים פרטיים או עסקיים, באופן טבעי אנחנו מצפים לקבל מידע על העלויות...
קרא עוד »
מרץ 07, 2022
תיאום מס באינטרנט – איך מתחילים?
תהליך של תיאום מס הוא תהליך שנדרשים לעשות למשל שכירים אשר עובדים בו זמנית ביותר מעבודה אחת. יש להם...
קרא עוד »
מאי 22, 2021