עורך דין צוואה

כמו שאומר הפתגם הישן: "אתה לא יכול לקחת איתך כלום כשאתה מת". אבל עורך דין של ירושות, יכול לסייע לבני משפחה שנותרו בחיים, להסדיר את חובותיהם ולחלק את נכסיהם לאחר שתלכו מהעולם, עם צוואה או בלי צוואה. אז מהו עורך דין ירושה?

עורך דין צוואה 

באופן כללי, עורכי דין של צוואות וירושות, הנקראים גם עורכי דין עזבון או נאמנות, מסייעים למבצעי העיזבון בניהול תהליך הצוואה. הם עוזרים להם לקבל את כל מה שאתם צריכים ואת כל מה שכתוב בצוואה שעליהם לקבל.

הם גם עשויים לסייע בתכנון עזבון, כגון עריכת צוואות או נאמנויות חיים, לתת ייעוץ לגבי ייפוי כוח, או כל דבר אחר שקשור בירושה.

מה עושה עורך דין צוואות? 

סביר להניח, שכל מה שעושה עורך דין צוואה וירושה, יהיה תלוי בעיקר במידה והמנוח ערך עריכת צוואה לפני מותו. בלעדי זה, יהיה קשה מאוד להוכיח דברים הקשורים לרצונו של הנפטר באשר לירושותיו.

כשיש צוואה, מה עושים ולמי פונים? 

אם אדם נפטר עם צוואה, ניתן לשכור עורך דין ירושה וצוואה שייעץ לצדדים, כגון מנהל העזבון או מוטב, בנושאים משפטיים שונים. למשל, עורך דין, רשאי לבדוק את הצוואה כדי לוודא שהצוואה לא נחתמה או נכתבה בכפייה (או בניגוד לטובת האינדיבידואל). 

קשישים עם דמנציה, למשל, עלולים להיות פגיעים להשפעה מיותרת של אנשים שרוצים לקבל את כספם לאחר מותם.

כשאין צוואה לאחר מוות 

אם אדם מת מבלי שכתב וחתם על צוואה, יש כמה דברים לעשות במקרה זה. כאשר זה קורה, העיזבון שלכם מופץ על פי חוקי האינטרסים של המדינה שבה נמצאים הנכסים, ללא קשר לרצונן הילדים והנושים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פנסיה

מה זה קרן השתלמות

אפיקי חיסכון מאז ומתמיד היו דרך מצוינת לכל אדם, עצמאי או שכיר, להשקיע בחיסכון לטווח בינוני או ארוך כדי שבבוא הזמן יוכל לעשות שימוש בכסף

קרא עוד »