כל המידע על תקן 5281

תקן 5281

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במודעות לכל הקשור לשמירה על איכות הסביבה. עליית מודעות זו מביאה קבלנים רבים בכל רחבי העולם להתחיל לבנות בנייה ירוקה השומרת באופן מיטבי על איכות הסביבה. בנייה ירוקה נדרשת לעמוד בתקן 5281 על מנת שתוגדר כזו. תקן זה כולל את כל השלבים הרלוונטים ביותר המבטיחים כי בעת הבנייה ולאחריה יעשה שימוש מרבי באנרגיה טבעית ללא כל צורך בפגיעה באיכות הסביבה. באופן כללי התקן מפרט את הדרישות הרלוונטיות והחיוניות לכל הליך הבנייה על מנת שניתן יהיה להגדיר את הבניין או המבנה כבניה ירוקה. לפני הליך תחילת הבנייה נדרש לבצע תכנון אקלימי אשר מביא בחשבון את כל המשתנים המשפיעים על איכות הסביבה במהלך הבנייה ולאחר מכן.

רק העומד בכל דרישות התקן יוגדר מבנה ירוק 

תכנון אקלימי כולל מגוון רחב של פרטים כגון בדיקת הטמפרטורה באזור בו רוצים לבנות בנייה ירוקה, בדיקת הלחות הנמצאת באוויר האזור, תכנון מוקדם של פתחי המבנה על מנת לאפשר זרימת אוויר טבעית לחיסכון של לא מעט זיהום אוויר ועוד. שלב זה של תכנון אקלימי הכרחי על מנת להצליח לבנות מבנה ירוק השומר על איכות הסביבה ועומד בתקן 5281. דרישות התקן מוודאות כי לאחר הבנייה ניתן יהיה לעשות שימוש במבנה בצריכה מינימלית של אנרגיה הפוגעת באיכות הסביבה. הדרך הבלעדית לקבל אישור של מבנה ירוק כי להקפיד על כל הדרישות בעת ההליך מתחילתו ועד סופו.

שמירה על איכות הסביבה בעזרת תכנון אקלימי מוקדם

מבנים ירוקים עושים שימוש רב באנרגיה טבעית ללא כל צורך באנרגיה חיצונית הפוגעת באיכות הסביבה. על מנת להצליח לעשות זאת על הצד הטוב ביותר שלב התכנון קריטי וחשוב להקפיד לעשות אותו במקצועיות המרבית.

קראו על: בנייה ירוקה במוסדות חינוך

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »