איך קובעים גובה פיצויים במקרה של תביעת רשלנות רפואית בהריון?

תביעת רשלנות רפואית בהריון

בעבור זוגות רבים, תקופת ההריון וההכנה לחיים עם בן או בת משפחה חדשים היא ללא עוררין התקופה הכי מרגשת שיש. אך לצד ההתרגשות והציפייה ישנם גם לא מעט מתחים ואפילו חרדה, עם החשש הטבעי שההריון עובר בצורה תקינה ושבריאות האם והעובר נשמרת גם במהלך ההריון וגם כמובן בלידה עצמה. למרבה הצער, לפעמים דברים משתבשים במהלך הדרך ובמקרים מסוימים זה קורה כתוצאה מרשלנות רפואית של אחד מחברי הצוות הרפואי בהריון. במקרים כאלה ניתן בהחלט לגשת לתביעת רשלנות רפואית וחשוב להבין איך נקבע גובה הפיצויים בכל מקרה ומקרה. הנה מדריך מקוצר.

אופי הפגיעה

קודם כל חשוב להבין כי כל מקרה של רשלנות רפואית הוא אינדיבידואלי ועל כן חשוב להתייעץ עם מומחים במקרה של רשלנות רפואית בהריון. מכאן יתחיל בעצם הניסיון להבין את אופי הפגיעה. האם מי שנפגע זו האם, העובר או שניהם? האם מדובר בפגיעה נקודתית ובבעיה שתחלוף או שזה דווקא מצב כרוני לכל החיים? האם מדובר בפגיעה עם השלכות כלכליות כמו חוסר אפשרות לעבוד או טיפולים יקרים מתמשכים לאם ולתינוק? לכל הדברים הללו יש השלכה ישירה על גובה הפיצויים שיקבע ועל כן חשוב להדגיש כי יש לשמור כל טופס שהוא אחרי בדיקות וטיפולים.

הוכחת הקשר הנסיבתי

חשוב להבין כי הצלחה בתביעת רשלנות רפואית בכל תחום שהוא נרשמת כאשר מצליחים להוכיח באופן חד משמעי שהפגיעה או הנזק שנגרם התרחש אכן בשל הטיפול הרפואי שניתן ושהסיבה לכך היא רשלנות ולא סיבה אחרת. הרבה פעמים מצליחים להוכיח את הנזק אבל לא ניתן להוכיח כי מדובר בעניין של רשלנות. במצב הזה לרוב מתקבלים פיצויים בסכומים כאלה ואחרים שיהיו לרוב נמוכים יותר.

אומדן של פגיעה כלכלית

לבסוף, תתמקד התביעה בשאלה עד כמה הנזק משמעותי להורים מבחינה כלכלית. אם עלות הטיפולים העתידיים היא גבוהה ואם הפגיעה מביאה לקושי בהשתכרות, הרי שיש סיכוי לפיצויים גבוהים יותר מאשר במקרים אחרים.

כך או כך, אנו ממליצים בלי שום ספק לפנות לגורם מקצועי במידה ואתם חושדים במקרה של רשלנות רפואית בהריון.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך לכתוב קורות חיים

אם אתם צריכים לשלוח קורות חיים עבור משרה כלשהי, חשוב מאוד שתדעו כיצד לנסח את קורות החיים שלכם. גם אם למדתם לא מעט בחייכם ועסקתם

קרא עוד »