ייפוי כוח מתמשך – מה כדאי לדעת ומהם המחירים?

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא אחד המסמכים החשובים ביותר שכדאי לדעת עליהם בתקופה שבה תוחלת החיים עולה, אבל מחלות הזיקנה הולכות ופוגעות בכשירותם, צלילות דעתם של אנשים וביכולתם לנהל את חייהם. אצלם, או אצל אחרים בגיל צעיר יותר, עלול לקרות מצב שבו הם לא יוכלו לטפל בעצמם ובענייניהם בגלל מחלה שמידרדרת בהדרגה ולכן עליהם למנות מראש ובהסכמה מיופה כוח מטעמם שייכנס לפעולה ברגע שכבר לא יוכלו לעשות זאת בעצמם. 

מה חשוב לדעת על כך?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שנחשב חוקי רק אם נערך על ידי עורך דין מוסמך לכך והופקד אצל האפוטרופוס הכללי וקיבל תוקף משפטי וחוקי. מכיוון שמדובר בייפוי כוח שמקנה לממונה סמכויות לנהל את כספיו ורכושו של הממנה ולקבל בשמו אפילו החלטות רפואיות ואישיות, חשוב לבחור נכון ולוודא שהמסמך ייערך כהלכה כדי למנוע מצב שבו כבר אי אפשר יהיה לתקן משום שהממנה כבר אינו כשיר לכך. 

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך?

ישנו הבדל בין עורכי הדין שעושים שירות זה. מחיר ייפוי כח מתמשך בגובה המינימלי המומלץ של לשכת עורכי הדין הוא לפחות 5,000 שקלים לפני מע"מ לייפוי כוח, אבל יש גם מחירים זולים בהרבה או כאלה שהם אפילו כפולים מכך. המחיר נקבע על פי מספר שעות העבודה שמושקע באיסוף המסמכים ורישום הנכסים, הפירוט המובא בייפוי הכוח ומספר הפגישות שנדרש לכך. 

המחיר משקף את טיב ייפוי הכוח

מחיר עריכת המסמך נקבע לפי היקף העבודה. טיבו של ייפוי הכוח נגזר מריבוי העניינים שעליהם מופקד מיופה הכוח וזה יכול להיות כובד האחריות בעניינים רפואיים, ענייני רכוש ומשפחה או כספים. ככל שיש יותר לטפל בו ויש לתעד במסמך כך גם המחיר עולה בגלל המורכבות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »