איך תדעו אם גם אתם צריכים מנטור לעסק?

מנטור הוא איש מקצוע המלווה אנשים או עסקים לכל הפחות לתקופת זמן מסוימת, עד שאלה מרגישים שהם יכולים לפרוס כנפיים ולהתקדם בכוחות עצמם עם הכלים והידע שצברו לצד התהליך שעברו. מנטור עסקי בשונה מיועץ עסקי איננו רק מייעץ אלא נותן כלים מעשיים ומלווה בפועל את בעל העסק או מי ממנהליו/עובדיו להתייעלות עסקית ושיפור ביצועים. מנטור עובד אתכם גם בפאן האישי והרוחני ולא רק בפאן המקצועי. בבסיסו של דבר כל בעל עסק עשוי להצטרך מנטור עסקי אולם בסיטואציות שונות מנטור יכול לסייע במיוחד.

מה נצטרך מנטור לעסק?

  • כאשר בעל העסק, צוות המנהלים או העובדים זקוקים לחיזוק מנטאלי – זה הזמן לפנות למנטור מקצועי ומנוסה בעל שם שיכול לפמפם את האווירה, לחזק מבחינה מנטאלית, לעודד ולהרים את המוראל בבית העסק.
  • כאשר רוצים להיכנס לשוק חדש – הכניסה לשוק חדש מלווה בלא מעט סימני שאלה, חששות, החלטות שצריך לקבל ואינספור דברים מקצועיים שיש לבצע.
  • כאשר נתקלים בקשיים כלכליים ומקצועיים – אלה עשויים להוביל לפגיעה מוראלית ומקצועית קשה. נשמע כמו הזמן הנכון לשכירת שירותיו של מנטור עסקי מקצועי ומנוסה. 
  • כאשר בעל העסק עובר משהו בחייו האישיים שעשוי להשפיע על העסק – עם כמה שננסה להפריד את החיים האישיים מהחיים העסקיים זה לא תמיד אפשרי. כאשר מדובר במנהל בכיר או בבעל העסק זה עשוי לפגוע בצורה קשה יותר בעובדים ובעבודה עצמה.
  • כאשר רוצים להתפתח אישית ועסקית ולא יודעים מאיפה להתחיל.

 

לסיכום; מנטור עסקי יכול להיות פתרון נהדר לעסק שלכם, לבעל העסק או אפילו לשכור אותו לטובת סדנאות, הרצאות וליווי העובדים והמנהלים בחברה. המנטור יכול לעבוד אתכם בעיקר בפאן המנטאלי אך לא רק. ישנם מנטורים המשלבים גם ייעוץ וליווי עסקי ונוגעים במחלקות ואספקטים נוספים בעסק.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »