איך לגייס משקיעים לסטארט אפ

גיוס משקיעים לסטארט אפ זה הלחם והחמאה של הסטארט אפ, שכן ברוב המקרים אי אפשר להתקדם הלאה ללא משקיעים. במאמר זה נביא בפניכם את הדרכים היעילות ביותר לגיוס משקיעים למיזם שלכם. קריאה נעימה.

הכר את המשקיע – סוגי משקיעים

דבר ראשון אותו חשוב לדעת הוא שיש סוגים שונים של משקיעים ועל מנת לבחור את המשקיע המתאים יש להכיר את הפרופילים העיקריים של המשקיעים:

  • פרטי – אדם פרטי מעל לגיל 18, שאינו מוגדר כמשקיע מקצועי. בדרך כלל אדם זה ישמע על הפרויקט שלכם דרך פלטפורמה של מימון המונים. משקיע פרטי יכול להשקיע בהתאם להכנסה הפרטית שלו וזאת בהתאם לתקנות הרשות לניירות ערך. 
  • כשיר – תאגיד בבעלותו של יחיד או יחיד שהכנסתם עולה על 1.2 מיליון ₪ ואילו שווי הנכסים הנזילים של אותו משקיע יהיה מינימום שמונה מיליון ₪. 
  • מוביל – סכום ההשקעה שלו במיזם הסטארט אפ יהיה מינימום עשרה אחוזים  מסך השקעת כל המשקיעים במיזם.

גיוס משקיעים – חשוב לדעת

חיפוש משקיעים לסטארט אפ חיוני לכל אדם ללא אותו הון אישי הנדרש. חשוב לקחת בחשבון שקיים צורך בייעוץ וליווי אישי לכל אורך הדרך מאת מומחים אשר יכולים להדריך אתכם כיצד לגייס משקיעים לסטארט –  אפ. אמנם ניתן לעשות צעדים אלו לבד, אך כאשר מומחה מלווה אתכם תוכלו להתמקד בעיקר, שהוא גיוס המשקיעים ולא למידת הדרך לגייס משקיעים. הדברים החשובים אותם יש לדעת אודות גיוס משקיעים לסטארט אפ שלכם:

  • איתור משקיעים פרטיים – ניתן לאתר משקיע פרטי לסטארט אפ באמצעות לינקדאין, פיינדרים ופלטפורמות מקוונות המיועדות לאיתור משקיעים. 
  • סכומים – חשוב לדעת שיש שני שלבים עיקריים בכל הקשור אל גיוס השקעה. שלב ה- PRE SEED בו הסכום יכול לנוע עד חצי מיליון ₪ ושלב ה – SEED עצמו בו סכום המשקיעים יכול להגיע לשני מיליון דולר.
  • מצגת ותקציר – תמיד יש להכין תקציר של התכנית העסקית שלכם, תקציר אשר ישרת את המשקיעים. בנוסף, חשוב להכין מצגת עסקית למשקיעים, כל זאת על מנת להעביר נקודתית ובאופן מסקרן את היוזמה שלכם וזאת על מנת שהמשקיעים יוכלו להחליט האם הם אכן מעוניינים להשקיע כספים במיזם שלכם. 

לסיכום, ניתן לנסות ולגייס משקיעים לבד, דבר אשר מצריך תהליך לימודי ארוך ותהליך יישום לא קצר. אפשרות שנייה היא לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום על מנת שילמדו אתכם מה צריך על מנת לגייס משקיעים לסטארט אפ וילוו אתכם לאורך כל הדרך. בהצלחה.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://startplan.net/

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

קמגרה

תפקוד לקוי של זיקפה היא הפרעה מינית נפוצה המשפיעה על גברים ויכולה להיגרם על ידי גורמים רבים כמו מצבים פיזיים, פסיכולוגיים או רפואיים. זהו מצב

קרא עוד »

עבירות סמים

הבעיה עם עבירות סמים היא שלעיתים קרובות קשה לאנשים לדעת מה הם יכולים לעשות אם הם הואשמו בפשע זה. הם אולי לא יודעים מה האפשרויות

קרא עוד »