איך לבחור מיתרים לגיטרה חשמלית?

מיתרים לגיטרה חשמלית

בחירה של מיתרים מתאימים לגיטרה מעסיקה את רוב הנגנים המתחילים, פשוט כי יש כל כך הרבה סוגים לבחור מתוכם. אז איך מחליטים מה לקנות?

איכות המיתרים לגיטרה חשמלית

חשוב לזכור, שכמו בתחומים רבים אחרים, גם בבחירת מיתרים לגיטרה חשמלית, חשוב לבחור איכותי. ככל שאיכות המיתרים גבוהה יותר, כך תצליחו להפיק יותר בקלות צליל מושלם.

אפשר לבחור מיתרים עם מתח גבוה או עם מתח בינוני. ככל שהמיתרים במתח גבוה יותר, כך ניתן להפיק מהגיטרה צלילים עוצמתיים יותר, אם כי חשוב לזכור שגם קצת יותר קשה לנגן כך.

לכן, לנגנים מתחילים מומלץ להשתמש במיתרים עם מתח בינוני – נמוך ואילו לנגנים מנוסים יותר, מומלץ להשתמש במיתרים עם מתח גבוה.

עובי המיתרים

מיתרים בעובי 0.9 בגיטרה חשמלית נחשבים נעימים למגע ומאפשרים הפקת צלילים בקלות, כמו גם שימוש בטכניקות שונות, כמו סליידים, בנדים, המר ופול.

יחד עם זאת, מיתרים עבים יותר מפיקים צלילים בעוצמה נמוכה יותר, אבל רוב נגני הגיטרה החשמלית מעדיפים מיתרים בעובי 0.9 ועל זה גם אנחנו ממליצים.

מיתרי אל חלד

אם אתם מעדיפים דווקא מיתרי מתכת, קחו בחשבון שהם נוטים להחליד, ככל שמנגנים איתם יותר ומזיעים עליהם יותר. כדי שלא תצטרכו להחליף מיתרים כל שני וחמישי כדי לשמור על איכות הצליל, מומלץ להתקין מיתרים עם ציפוי מיוחד, שמונע החלדה של המיתר ושומר על אורך החיים של המיתרים.

לסיכום 

בחירה נכונה של מיתרים לגיטרה תלויה בגורמים שונים ולכן מומלץ להתנסות בסוגים שונים של מיתרים עד שתמצאו את ההתאמה המושלמת. לבחירת מיתרים לגיטרה חשמלית היכנסו לקטלוג שלנו באמצעות אתר https://musicmart.co.il!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהם פורטלים ארגוניים?
בעולם של אונליין, כשכולם עובדים כל הזמן מכל מקום, הגישה לידע הנכון בזמן הנכון קריטית יותר מתמיד....
קרא עוד »
ספט 01, 2020
כמה דברים שלא ידעתם על תביעות מקרקעין
התחום של תביעת מקרקעין הוא ענק. לא פחות. כששומעים את צמד המילים תביעת מקרקעין, ישר אתם חושבים בטח על...
קרא עוד »
אוק 30, 2020
דה-מסתורין של הלוואות אנשים: מדריך מקיף
ברוכים הבאים לעולם של הלוואות אנשים, שדרה פיננסית שתפסה חשיבות כאפשרות לגיוס והלוואות קיימא. למרות...
קרא עוד »
ספט 18, 2023