הדרכת משאבי אנוש – מה חשוב לדעת

הדרכת משאבי אנוש

היום ניתן למצוא ברוב הארגונים וברוב החברות הדרכות שונות שנועדו לקדם ולפתח את העובדים. המטרה היא כמובן כפולה, מצד אחד לתרום לידע של העובדים ולסייע להם לפתח את עצמם ואת הקריירה שלהם, ומצד שני לסייע לקדם ולפתח את הארגון. באמצעות הדרכה מקצועית ואיכותית ניתן להעביר יכולות וכלים שונים, שהעובדים יוכלו להשתמש בהם בעבודה שלהם. לעומת הרצאה או מונולוג, הדרכה מקצועית משתמשת בכלים שונים אשר מגרים ומפתוחים מיומנויות שונות אצל המשתתפים. מחלקת משאבי אנוש יכולה להעביר הרצאות והדרכות שונות לצוות העובדים, או לחילופין, לשכור למשימה מדריך מקצועי שמתעסק בתחום ההתמחות הדרוש להדרכה.

הדרכת משאבי אנוש – דגשים חשובים שכדאי להכיר

באמצעות הדרכה מקצועית ניתן להעניק לעובדים מגוון רחב של כלים ומיומנויות העוסקים בפיתוח היכולות המקצועיות או היכולות האישיות שלהם. כמובן שההדרכה חייבת להיות מתוכננת היטב ומותאמת לאופי העובדים ולנושא ההדרכה. באמצעות יצירה של אווירה אוהדת ותומכת, ניתן להעביר את הידע המקצועי בצורה יעילה ואפקטיבית יותר. הדרכה ברמה גבוהה יכולה להניע את העובדים לפעולה, לגרום להם להיות חברתיים יותר וכמובן להעצים את היכולות השונות שלהם. חלק גדול מההדרכות עוסקות ביכולת להגביר את יכולת הריכוז, לשפר את התקשורת הבינאישית וכמובן ללמוד כיצד לשתף פעולה עם יתר חברי הצוות. הדרכה מקצועית יכולה לכלול גירויים רציונליים, גירויים רגשיים או גירויים חווייתיים. בצורה כזו, ניתן להכיר את הנושאים השונים לעובדים, לגרום להם להזדהות עם סיפורי מקרה שונים ולספק להם התנסות פיזית, כמו למשל במקרה של דמיון מודרך.

לסיכום, הדרכת משאבי אנוש יכולה לתרום המון לצוות העובדים, היות והדרכה מקצועית ואיכותית יכולה לספק לכל העובדים ולכל המנהלים את היכולת לעבוד בצורה אפקטיבית יותר. הדבר תורם כמובן לרווחיות החברה ולמיומנויות של העובדים. 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

רישום קבלנים

רישום קבלנים

אנשי מקצוע וחברות אשר עוסקות ברבדים השונים של תחום הבנייה, המעוניינות לקדם את עסקיהם, מבקשים מרשם הקבלנים רישיון קבלן. הבקשה לביצוע רישום קבלנים  קבלנים רבים

קרא עוד »