איתור קרנות פנסיה

איתור קרנות פנסיה

כספים אבודים הינם כספים אשר שכחנו מקיומם. ניתן למצוא את כספים אלו במקומות שונים כגון חשבונות בנק שהיו בעבר, בקופות גמל, בחסכונות בלתי פעילים וכדומה. ישנה גם דרך נוספת שבה ניתן לאתר את הכספים האבודים והיא דרך קרנות פנסיה. זוהי תכנית לביטוח פנסיוני, אשר משלם כל חודש סכום המיועד לגיל הפנסיה. ניתן לברר כיצד כספים אובדים בקרנות פנסיה ואיך ניתן לאתר אותם.

כיצד אובדים כספים בקרנות הפנסיה?

ישנן כמה סיבות שבגללן אתם עלולים לאבד את המעקב אחר הכספים בקרנות הפנסיה:

  • ראשית, יש לציין שבכל פעם שאנו מחליפים עבודה, גם קרן הפנסיה מתחלפת. אם החלפתם במהלך החיים עבודה פעם או כמה פעמיים לפחות, יש סיכוי שתמצאו בקרונות פנסיה, כספים אבודים השייכים לכם.
  • שנית, אם עברתם מקום מגורים בלי להודיע לקרן פנסיה, ייתכן שיש לכם כספים שאינכם מודעים להם.
  • אם החלפתם שם או את שם של החברה, יש לברר אם כספים נשארו בקרן פנסיה. ובכן, לאתר כספים אחרי שינוי שם הינו קשה ומסובך, כך מומלץ מאוד לברר זאת.

איך אפשר לאתר את הכספים בקרנות הפנסיה?

אם אתם מזהים אחת או יותר מהדרכים שצוינו לעיל שבהן ניתן לאבד את כספי קרנות הפנסיה, כדאי לנסות ולאתר את הכספים האבודים. ישנן ארבע דרכים אשר ניתן לאלתר את כספים אלו:

  1. אתם יכולים להתחיל בחיפוש של דוחות, מסמכים, מכתבים ישנים, הקשורים לקרנות פנסיה. כך, תבררו פרטים חשובים לתהליך של אלתור כפסים, כגון, מספר חשבון, מספר קופה וכדומה.
  2. מומלץ לחפש את תלושי משכורת ישנים, על מנת לאבחן אם רשומים ניכויים לחסכונות של קרן פנסיה.
  3. בשלב זה, יש לברר אילו תלושים חסרים לכם, ולהכין רשימה עם שמות המעסיקים אשר חסרים לכם מסכמים אלו. כך, תוכלו בהמשך לברר אם מעסיקים אלו הפרישו עבורכם כספים לפנסיה.
  4. לסיום, אתם יכולים לקבל עזרה מסוכן ביטוח על מנת לאלתר כספים אלו.

מעוניינים לאתר כספים בקרנות פנסיה? תכירו את אתר מניב, אשר מעניק לכם שירות בטוח על מנת למצוא את כל הכספים האבודים השייכים לכם.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »