ייעוץ למשכנתא

 

 

משכנתא הינה הלוואה גדולה שפורסים לטווח ארוך, בדרך כלל 15-25 שנה בממוצע, המיועדת בדרך כלל לרכישת דירה. לעתים יהיה מדובר בדירה למגורים ולעתים בדירה נוספת המיועדת להשקעה. בדיקה פשוטה בעזרת מחשבון משכנתא וייעוץ למשכנתא הינם חלק חשוב מהליך נטילת המשכנתא ובדרך כלל אנשים רבים מסתמכים על הייעוץ שהם מקבלים מהבנק ונמנעים משתלום לאיש מקצוע חיצוני על אף ששירות זה יכול לחסוך לאותם אנשים בין עשרות למאות אלפי שקלים.

ייעוץ למשכנתא שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף

יניב ושירן הם זוג צעיר הנכנס לשנות ה30 לחייהם ובדיוק הזמן שבו הם מתכננים לקנות דירה משלהם, להקים משפחה ולהשתקע במקום קבוע בצורה מסודרת. בנוסף להון האישי שלהם הם היו צריכים ליטול משכנתא מהבנק עמה יוכלו לקנות את הדירה שהם חפצים בה. סך המשכנתא שהם צריכים לקחת יחד היא בגובה מיליון שקלים. השניים הלכו אל הבנק בו הם מנהלים את החשבון כיוון שחשבו שההיכרות של הבנק עמם והיחסים הטובים שלהם עם הבנק יתרום להם לקבל דיל טוב. לאחר התייעצות עם יועץ המשכנתא של הבנק הם קיבלו הצעה למשכנתא. כשהם הבינו הם עומדים להחזיר 2 מיליון שקלים על ההלוואה של מיליון שקלים הם החליטו לשכור ייעוץ למשכנתא חיצוני מהבנק.

היועץ הביט בנתונים וראה שעם עוד 100 אלף שקלים להון האישי שלהם יוכלו להעלות במדרגות הריבית של בנק ישראל (שהם כבר לא ידעו מהן) והבנק יהיה מחויב לתת להם ריבית נמוכה יותר, כמו גם הם יחסכו 100 אלף שקלים נוספים במשכנתא ויוכלו ליטול 900 אלף שקלים ולא מיליון. פעולה זו תחסוך להם בטווח ההחזר של המשכנתא מעל 200 אלף שקלים. השניים החליטו לחסוך כסף כשנתיים נוספות ורק אז לקחת את המשכנתא בתנאים המדוברים בליווי יועץ המשכנתא ובסך חסכו הרבה מאוד כסף שהיה שווה להם עוד הרבה יותר משנתיים של סבלנות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הקלטת ישיבות מועצה – החשיבות של הקלטה איכותית
הקלטת ישיבות המועצה היא היבט קריטי של ממשל מודרני, המאפשר שקיפות, אחריות ותהליכי קבלת החלטות יעילים,...
קרא עוד »
יול 18, 2023
מה היא שיטת ניהול אג'ייל?
כל חברה חייבת לקחת בחשבון דברים רבים המשפיעים על ההצלחה שלה ועל היכולות והכי חשוב על הרווחים שלה. אך...
קרא עוד »
מאי 26, 2019
היתרונות של מטבחי חוץ
מטבחי חוץ מבית אדר חברה של מטבחי חוץ עברו בשנים האחרונות מלהיות מותרות לאבן יסוד בעיצוב הבית המודרני,...
קרא עוד »
ספט 12, 2023