בודק שכר – איך זה עובד

בודק שכר

שבית עסק משלם משכורות לעובדים מסוימים, אז סביר להניח שהמעסיק עושה זאת על פי מה שסוכם בינו לבין העובד, בין אם זה בחוזה עבודה אישי או קיבוצי, וכן על פי החוק. אך על מנת לוודא שאכן הכל שולם כמו שצריך, גם עבור המעביד וגם עבור העובד, מוטב לבצע בדיקה מקיפה. 

מי שיכול לבצע בדיקה מקיפה בנושא, הוא בודק שכר. מה עושה בודק שכרמדובר באיש מקצוע שיכול לבחון את הנושא על פי הנתונים שהמעסיק מספק לו. הנתונים חייבים להיות אמינים. הם מגולמים בתלושי משכורת, דוח נוכחות של העובד וכן הסכמים שונים ביניהם. חשוב להדגיש, התהליך חייב להיות מסודר, על מנת שהבודק יוכל להשתמש בכל המידע שעומד לרשותו, בשביל לבצע בדיקה מקיפה. 

ישנם מקומות ששוכרים את שירותיהם של בודקי שכר, אם משרד העבודה מחליט לבדוק אותם. זה קורה בעיקר במקומות שעומדים לביקורת מסיבות ציבוריות או בגלל סוג העסקה במקום. עסקים פרטיים ישתמשו בבודקי שכר, במקרים מסוימים, למשל, אם הם עומדים בפני תביעה וברצונם להוכיח שאכן הם שילמו לעובדים על פי חוק. 

איך זה עובד בפועל?

כאמור, בודק שכר מקבל את התלושים והדוחות השונים, ועל פיהם הוא יכול לראות, מה גובה התשלום שהגיע לעובד, ומה באמת שולם לו. בצורה כזו, הרבה יותר פשוט וקל להחליט, האם לעובד מגיע תוספת או לא. 

אחרי שהוא מסיים את תהליך הבדיקה, אז הוא יגיע דוח שלם על מצב העסק ומצב התשלומים. מאחר ומדובר בבודק שכר חיצוני, אז הדוח גם יהיה אובייקטיבי, למרות שאפשר לערער עליו במידה וחושדים שיש בו טעויות או דברים שלא נכנסו לתוכו. בכל מקרה, בית העסק יכול להציג את הדוח שלו בפני משרד העבודה והרווחה, במידת הצורך. 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סרטי תדמית לעסקים

סרטי תדמית לעסקים

רוב בעלי העסקים המצליחים, משתמשים בפלטפורמות שונות ובעיקר חדישות, כדי לייעל את השיווק של המוצרים שלהם או את תדמית העסק הכוללת שלכם. אז איך עושים

קרא עוד »

מה הן התקנות לעבודה בגובה?

עבודה ברמה גבוהה. ישנן עבודות שונות ומגוונות אשר מצריכות את בעל המקצוע לטפל בבעיה שנוצרה כאשר עליו להיות בגובה מסויים לדוגמא מתקין מזגנים, מנקה חלונות

קרא עוד »
מה זה רישיון קבלנים

מה זה רישיון קבלנים?

רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון אחראי על הנפקת רישיון קבלנים. כל אדם אשר שואף לעסוק בכל עבודה קבלנית צריך להחזיק ברישיון קבלן, אשר מעניק לו

קרא עוד »