פנסיה – מה אנחנו צריכים לדעת בנושא?

פנסיה

הרבה מאוד אנשים מכניסים מדי חודש כסף לתוכניות פנסיה, בין אם זה כשכירים שמחויבים לכך ובין אם זה כעצמאים שעושים זאת מתוך הבנה שזו הדרך הטובה ביותר עבורכם להבטיח עתיד כלכלי בטוח, כשיחליטו לפרוש מעבודתם. 

הבעיה היא, הרבה מאוד אנשים לא נכנסים לעומק התחום ולא בהכרח יודעים מה עליהם לעשות, כיצד עליהם לנהוג ואיך הם אמורים להשקיע באותן קרנות פנסיה. כפי שאנחנו יודעים, התחום עבר רפורמה עצומה בעשור הקודם ויש לו השפעה ניכרת על החיים שלנו, לא משנה במה אנחנו עובדים וכמה אנחנו מרוויחים. 

הרפורמה שהתחום עבר, הוא השקעות של קרנות פנסיה בשוק ההון. דבר שבעבר לא היה, ובתחילת שנות האלפיים החליטו לאפשר זאת, על מנת שהקרנות יוכלו להרוויח יותר, מה שיאפשר לחוסכים ליהנות מרווחים משמעותיים יותר. עם זאת, צריך לומר כמו בכל דבר בשוק ההון, מדובר בעניין של תקופות, מגמות ותנודות. כלומר, כמו שמרוויחים אפשר גם להפסיד. 

מעבר לזה, בעשור הקודם נקבע גם שכל שכיר צריך ליהנות מקרן פנסיה דרך המקום העבודה שלו, ועם הזמן הוחלט שגם עצמאים יצטרכו לחסוך כסף לפנסיה. 

מה צריך לדעת על קרן פנסיה?

לפני שמחליטים לחסוך בקרן כזו או אחרת, צריך לדעת מספר דברים. ראשית, יש לבחון מהם דמי ניהול בפנסיה שצריך לשלם עבור חסכון בקרן. זה משמעותי, מאחר וזה יכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד לאורך השנים. 

שנית, צריך לבחון מה עשתה הקרן בשנים האחרונות, כלומר, היכן היא השקיעה את כספה והאם ההשקעות השתלמו לה. 

שלישית, יש לבחון כיצד ניתן לפתוח את הקרן בזמן, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בה וליהנות מהכסף שחסכנו במהלך השנים. כך יהיה אפשר להפיק ממנו תועלת.

 

המידע באדיבות אתר פייאוף

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה ההבדל בין החזרי מס לשכירים ועצמאיים?
עולם התעסוקה משנה את פניו מן הקצה אל הקצה. הרי ההורים שלנו עבדו באותה עבודה כל החיים שלהם ופעמים רבות...
קרא עוד »
ינו 26, 2019
איתור קרנות פנסיה
כספים אבודים הינם כספים אשר שכחנו מקיומם. ניתן למצוא את כספים אלו במקומות שונים כגון חשבונות בנק שהיו...
קרא עוד »
ינו 31, 2019
אדריכלית במרכז
כל מי שמחפש היום אדריכלית במרכז הארץ, לא יתקשה למצוא אחת כזו ובוודאי שהוא לא יתקשה למצוא אדריכלית עם...
קרא עוד »
פבר 13, 2019