מס רווחי הון קופות גמל – כמה צריך לשלם?

מס רווחי הון קופות גמל

מס רווחי הון קופות גמל הנו בגובה של 25 אחוזים, כאשר צריך לקחת בחשבון כי ישנו פטור על רווחי הון במהלך תקופת החיים בקופת הגמל החדשה. כמו כן, המס יחול על רווחים לאחר מותו של בעל קופת הגמל ועד הרגע בו מושכים את הכסף, כך שמדובר בהיבט מרכזי שצריך לקחת בחשבון.

ישנו פטור על רווחי הון בקופת הגמל

כפי שאפשר להבין, מס רווחי הון קופות גמל יהיה רלוונטי אך ורק בתקופה שלאחר המוות ועד שמושכים את הכסף מקופת הגמל. במקרה כזה יהיה מס בשיעור של 25%. במהלך כל תקופת החיסכון לפני כן, ישנו פטור מלא ממס. לפיכך תצטרכו להיות מודעים לעניין הזה וזאת כאשר אתם חושבים על כל נושא ההתנהלות עם קופות הגמל.

שימו לב כי אתם מתנהלים בחכמה עם קופת הגמל

כדי שלא תצטרכו לשלם מס מיותר ותוכלו להרוויח ככל הניתן מהכסף ששייך לכם, יהיה נכון מצדכם לפעול בצורה כזו לפיה תקראו היטב על קופות הגמל והרגע הנכון למשוך את הכסף. כמו כן, תוכלו לקחת בחשבון היבטים כמו מס שתהיו עלולים לשלם אם לא תמשכו את הכסף בשלב הנכון.

לפיכך יהיה נכון מצדכם גם ליצור קשר עם יועץ מס שיוכל לסייע לכם עם התכנון הכללי ולסייע לכם להבין כיצד להתנהל בעניין קופות הגמל וכל ההיבטים שיהיו קשורים בדבר. אך ורק כך כל אחד מכם יוכל לראות בבירור כי הוא יהיה במצב מיטבי מבחינת אופן ההתנהלות שלו בעניין קופת הגמל. אז אל תתפשרו בעניין הזה ושימו לב כי אתם פועלים בהקדם האפשרי כדי להיות במצב הרצוי מבחינתכם וכל עוד חושבים על הדבר.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיפים להפקת כנס מקצועי

טיפים להפקת כנס מקצועי

אם אתם מעוניינים להפיק כנס מקצועי, חשוב מאוד לבחור באחת החברות המובילות בארץ בתחום הפקת כנסים. חברה וותיקה ומקצועית. כאן תוכלו לקרוא על טיפים להפקת

קרא עוד »
השמה להייטק

משכורות מפתחים 2021

זה לא התחיל בשנת 2021, כבר כמה שנים שמדינות בכל רחבי העולם מתמודדות עם פריצות של אנשי סייבר, אלה אף יכולים לפגוע קשות באבטחת המידע.

קרא עוד »