מצבות מסלעים – בחירה מועדפת

מצבות סלע נמצאות במקומות שונים בעולם, מארצות הברית ועד סין. הם עשויים בדרך כלל מקוורץ, גרניט או אבן גיר. מצבות סלע נמצאות לרוב במקומות בהם יש הרבה סלע והן משמשות לרוב כסמנים על קברים.

מצבות מסלעים הן יעד תיירותי פופולרי מאוד בעיר פיזה. זהו אתר אליו מבקרים אלפי אנשים מדי שנה. מצבת הסלע הוצגה לראשונה בשנת 1277 כאשר שימשה לציון קברו של הבישוף ויליאם דה גראדו, שמת ונקבר בכנסיית סן ניקולה. העיצוב והצורה של המצבות הללו נוצרו בהשראת צורת סירה ומספרים שהן נבנו באבנים שנאספו מאפיק הנחל ליד הכנסייה. מצבת הסלע הפכה לפופולרית יותר לאחר שהפכה לסמל להיסטוריה הימית של פיזה. הם גם נחשבים לאחד מאתרי התרבות החשובים ביותר באיטליה מכיוון שהם קיימים כבר למעלה מ-800 שנה.

תבחרו את עיצוב המצבה המועדף עליכם

מצבות מסלעים הן המבנים הטבעיים שנוצרו על ידי סלעים הנדחפים אל מצוק או מדרון תלול אחר. לעתים קרובות יש להם סלע תלוי שמאוזן בצורה מסוכנת על גבי הסלעים הקטנים יותר. מצבות סלע ניתן למצוא גם במערות, בהן צמחו נטיפים וזקיפים מגג מערה ולאחר מכן נפלו ויוצרו מצבות סלע.

מצבות סלע הן סוג ייחודי של סמן קבר בעל צורה מאוד ספציפית. לרוב הם עשויים מסלעים ומונחים על גבי הקבר. מצבות סלע ניתן למצוא במדינות רבות, כולל אירלנד, אנגליה, צרפת, איטליה וגרמניה. באירלנד ובאנגליה, הם שימשו לעתים קרובות לציון מקום מנוחתו האחרון של חבר האצולה או המלוכה.

בצרפת ובאיטליה, הם שימשו לעתים קרובות לציון מקום מנוחתם האחרון של אנשי כנסייה חשובים או אזרחים בולטים. בגרמניה, הם שימשו לעתים קרובות לציון מקום המנוחה האחרון של חברי גילדות מימי הביניים. בשנים האחרונות מצבות סלע הפכו לפופולריות יותר באמריקה כמאפיין אדריכלי למאפייני גינה כגון קמינים ואזורי מגורים חיצוניים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חותמת דיגיטלית
חותמת דיגיטלית הינה אלמנט חשוב בעולם העסקי-דיגיטלי, בו נדרש לעיתים רבות לבצע שורה של פעולות...
קרא עוד »
מרץ 13, 2022
הדברת עכברים
לא מעט אנשים זקוקים לשירות של הדברת עכברים בעונת הקיץ. מדובר על עונה חמה, בה העכברים נוטים להתרבות...
קרא עוד »
ספט 14, 2020
דוד בן הרוש ונמל אשדוד – לדעת לעשות את הדבר הנכון
הרבה פעמים עולה שאלה, איך אפשר למדוד איש ציבור, איך אפשר למדוד האם הוא פעל בצורה נכונה או לא, איך אפשר...
קרא עוד »
אפר 22, 2020