התחדשות עירונית – מי המרוויחים מכל הסיפור?

התחדשות עירונית

המרחב שבו אנחנו חיים משפיע מאוד על היום יום שלנו גם אם אנחנו לא לגמרי מודעים לכך. אתם צריכים להבין כי אם אתם גרים בסביבה של בניינים ישנים המצב רוח שלכם יהיה הרבה פחות טוב ועל כן המרוויחים הראשונים מפרויקטים של התחדשות עירונית הם כל אחד ואחד מאתנו אשר נהנים מבניינים חדשים. לצד זאת, יש לזכור כי המרוויחים הגדולים ביותר הם הדיירים בבניינים אשר שופצו או נבנו מחדש וזאת עקב העובדה כי הם קיבלו בית חדש, גדול יותר לרוב, ללא כל השקעה כספית מצידם וזהו יתרון עצום שאי אפשר להתעלם ממנו. ויש עוד מרוויחים מפרויקטים של התחדשות והם כמובן הקבלנים אשר מקבלים בין שתיים לשתיים וחצי קומות שהם יכולים למכור ולהרוויח הרבה כסף. לבסוף יש לזכור כי המדינה מרוויחה גם היא מן המיסים שהיא מקבלת ומן העובדה כי הבניין החדש ממוגן כנגד רעידות אדמה וכנגד איום הטילים (וזהו גם כן רווח נוסף של הדיירים).

מי יותר חשוב בפרויקטים של התחדשות, היזם או הקבלן?

כאשר אנחנו מדברים על פרויקטים של התחדשות ואין זה משנה אם אנחנו מדברים על תמא 38 או על פינוי בינוי (קראו כאן) אנחנו צריכים לזכור כי יש שני תפקידי מפתח בשביל שהפרויקט יצא אל הפועל היזם והקבלן – קראו בהרחבה באתר אנגלאינווסט. לא ניתן לקבוע כי הקבלן יותר חשוב מן היזם או שהיזם יותר חשוב מן הקבלן מכיוון ששני התפקידים קריטיים באותה מידה בכדי להבטיח כי הפרויקט ייצא אל הפועל ובכדי להבטיח כי לא תהיינה כל בעיות באישורים שנקבל ובבנייה עצמה ועל כן עלינו להבטיח כי נעסיק גם את הקבלן הטוב ביותר וגם את היזם הטוב ביותר.

לא משנה מה, אל תריבו עם השכנים בגלל פרויקטים של התחדשות

פרויקטים של התחדשות מערבים הרבה אמוציות ורגשות בין הדיירים השונים וכאן בדיוק המקום להגיד לכם כי ממש אבל ממש לא שווה לריב בגלל הפרויקטים הללו וזהו משהו שכדאי לכם לזכור ולקחת בחשבון בכל החלטה שאתם מקבלים ובכל דיאלוג שאתם מקיימים עם הדיירים האחרים.

> כלכלה כחול לבן מסקרנת אתכם? חזרו להתעדכן בתכני https://e-conomy.co.il

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתנהלים נכון כלכלית?
יוקר המחיה בישראל הוא מאד גבוה, המשכורות בחלק מהעסקים או במשרדים הממשלתיים הוא די נמוך ולכן במקרים...
קרא עוד »
יול 22, 2020
למי מיועד ייפוי כוח מתמשך?
החיים מזמנים לנו לא מעט אירועים שגורמים לנו לאבד את היכולת שלנו לנהל את חיינו בצורה השגרתית והאחראית...
קרא עוד »
מאי 23, 2022
אימון מכירות
למכור זו עבודה לא קלה. במיוחד לא כאשר על כל לקוח יש כמה וכמה אנשי מכירות שרוצים למכור לו. כן, אין ספק...
קרא עוד »
יול 20, 2020