מי צריך סרטי הדרכה?

מי צריך סרטי הדרכה?

כל מי שנכנס היום ליוטיוב או אתרים אחרים, יכול למצוא מגוון רחב של סרטי הדרכה עצמאיים, סרטי הדרכה חובבנים אשר מופקים על ידי גורמים עצמאים אשר רוצים להעביר מעט מהידע שהם צברו בתחום מסוים, עבור הקהל הרחב. 

סרטי הדרכה נחשבים מאוד פופולאריים, בזכות העובדה שהם מאפשרים לכל מי שצופה בהם לקבל מידע רלוונטי בתחומים שונים, על פי הצורך, באופן כזה שיהיה להם הרבה יותר פשוט להבין כיצד עליהם לנהוג, מה בדיוק הם צריכים לעשות. בין אם זה בשביל להפעיל מכשיר, לבצע תהליך, לכתוב פרויקט או כל דבר אחר. סרט הדרכה הוא הרבה יותר פרקטי מאשר מדריך כתוב או אפילו הרצאה. 

בעיקרון, סרטי הדרכה מופקים על ידי גורמים שונים על פי הצורך. למשל, ישנם חברות וארגונים גדולים, במגוון רחב של תחומים, אשר יוצרים סרטי הדרכה לעובדים שלהם וכן לעיתים לקהל הלקוחות, ראו דוגמאות באתר וידאו גורו, במידה והם רוצים להסביר להם מה לעשות עם מוצר או שירות שהם משווקים. כמו כן, מוסדות אקדמיים יוצרים סרטי הדרכה לסטודנטים, רשויות ממשלתיות יוצרות לא פעם סרטים כאלה עבור האזרחים ונעשה שימוש בסרטי הדרכה גם לצרכים אחרים. 

מי צריך אותם?

כאמור, כל אחד ואחת יכולים למצוא שימוש בסרט הדרכה. החל מאדם שרוצה להבין כיצד להשתמש במכשיר מסוים וכלה בעובד שצריך להפעיל מערכת משמעותית וצריך ללמוד איך לעשות זאת. כמו שציינו, זה הרבה יותר נוח לראות את הדברים מול העיניים באמצעות סרט, מאשר להשתמש באמצעים כמו מדריך כתוב או מסמך טקסטואלי אחר. 

סרט הדרכה יכול להציג איך הדברים עובדים באופן מעשי, ולא צריך לדמיין את זה, מה עוד שאפשר לצפות בסרט בזמן שמבצעים את הדברים בפועל, ואז הם מתבצעים בצורה פשוטה ונוחה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב עסק

עיצוב עסק – המדריך המלא

עיצוב העסק הוא אחד הגורמים הישירים למידת ההצלחה שלו, אבל לכל עסק יש אופי אחר ,סוג אחר של שירות ומוצר וצרכים שונים. אז מהם הכללים

קרא עוד »