מי צריך סרטי הדרכה?

מי צריך סרטי הדרכה?

כל מי שנכנס היום ליוטיוב או אתרים אחרים, יכול למצוא מגוון רחב של סרטי הדרכה עצמאיים, סרטי הדרכה חובבנים אשר מופקים על ידי גורמים עצמאים אשר רוצים להעביר מעט מהידע שהם צברו בתחום מסוים, עבור הקהל הרחב. 

סרטי הדרכה נחשבים מאוד פופולאריים, בזכות העובדה שהם מאפשרים לכל מי שצופה בהם לקבל מידע רלוונטי בתחומים שונים, על פי הצורך, באופן כזה שיהיה להם הרבה יותר פשוט להבין כיצד עליהם לנהוג, מה בדיוק הם צריכים לעשות. בין אם זה בשביל להפעיל מכשיר, לבצע תהליך, לכתוב פרויקט או כל דבר אחר. סרט הדרכה הוא הרבה יותר פרקטי מאשר מדריך כתוב או אפילו הרצאה. 

בעיקרון, סרטי הדרכה מופקים על ידי גורמים שונים על פי הצורך. למשל, ישנם חברות וארגונים גדולים, במגוון רחב של תחומים, אשר יוצרים סרטי הדרכה לעובדים שלהם וכן לעיתים לקהל הלקוחות, ראו דוגמאות באתר וידאו גורו, במידה והם רוצים להסביר להם מה לעשות עם מוצר או שירות שהם משווקים. כמו כן, מוסדות אקדמיים יוצרים סרטי הדרכה לסטודנטים, רשויות ממשלתיות יוצרות לא פעם סרטים כאלה עבור האזרחים ונעשה שימוש בסרטי הדרכה גם לצרכים אחרים. 

מי צריך אותם?

כאמור, כל אחד ואחת יכולים למצוא שימוש בסרט הדרכה. החל מאדם שרוצה להבין כיצד להשתמש במכשיר מסוים וכלה בעובד שצריך להפעיל מערכת משמעותית וצריך ללמוד איך לעשות זאת. כמו שציינו, זה הרבה יותר נוח לראות את הדברים מול העיניים באמצעות סרט, מאשר להשתמש באמצעים כמו מדריך כתוב או מסמך טקסטואלי אחר. 

סרט הדרכה יכול להציג איך הדברים עובדים באופן מעשי, ולא צריך לדמיין את זה, מה עוד שאפשר לצפות בסרט בזמן שמבצעים את הדברים בפועל, ואז הם מתבצעים בצורה פשוטה ונוחה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צמנט – 5 שימושים נפוצים
כיום יש לא מעט חומרי בניה אשר מסייעים להתמודד עם לא מעט קשיים או צרכים חיוניים להליך הבניה הבטוחה...
קרא עוד »
נוב 10, 2020
שילוח בינלאומי לרילוקיישן
אנשים רבים עושים מעבר בין מדינות לצרכים שונים. יש אנשים שעושים את מעבר החיים שלהם באופן אישי, אחרים...
קרא עוד »
ספט 13, 2020
איך מתנהלים נכון כלכלית?
יוקר המחיה בישראל הוא מאד גבוה, המשכורות בחלק מהעסקים או במשרדים הממשלתיים הוא די נמוך ולכן במקרים...
קרא עוד »
יול 22, 2020