מי צריך סרטי הדרכה?

מי צריך סרטי הדרכה?

כל מי שנכנס היום ליוטיוב או אתרים אחרים, יכול למצוא מגוון רחב של סרטי הדרכה עצמאיים, סרטי הדרכה חובבנים אשר מופקים על ידי גורמים עצמאים אשר רוצים להעביר מעט מהידע שהם צברו בתחום מסוים, עבור הקהל הרחב. 

סרטי הדרכה נחשבים מאוד פופולאריים, בזכות העובדה שהם מאפשרים לכל מי שצופה בהם לקבל מידע רלוונטי בתחומים שונים, על פי הצורך, באופן כזה שיהיה להם הרבה יותר פשוט להבין כיצד עליהם לנהוג, מה בדיוק הם צריכים לעשות. בין אם זה בשביל להפעיל מכשיר, לבצע תהליך, לכתוב פרויקט או כל דבר אחר. סרט הדרכה הוא הרבה יותר פרקטי מאשר מדריך כתוב או אפילו הרצאה. 

בעיקרון, סרטי הדרכה מופקים על ידי גורמים שונים על פי הצורך. למשל, ישנם חברות וארגונים גדולים, במגוון רחב של תחומים, אשר יוצרים סרטי הדרכה לעובדים שלהם וכן לעיתים לקהל הלקוחות, ראו דוגמאות באתר וידאו גורו, במידה והם רוצים להסביר להם מה לעשות עם מוצר או שירות שהם משווקים. כמו כן, מוסדות אקדמיים יוצרים סרטי הדרכה לסטודנטים, רשויות ממשלתיות יוצרות לא פעם סרטים כאלה עבור האזרחים ונעשה שימוש בסרטי הדרכה גם לצרכים אחרים. 

מי צריך אותם?

כאמור, כל אחד ואחת יכולים למצוא שימוש בסרט הדרכה. החל מאדם שרוצה להבין כיצד להשתמש במכשיר מסוים וכלה בעובד שצריך להפעיל מערכת משמעותית וצריך ללמוד איך לעשות זאת. כמו שציינו, זה הרבה יותר נוח לראות את הדברים מול העיניים באמצעות סרט, מאשר להשתמש באמצעים כמו מדריך כתוב או מסמך טקסטואלי אחר. 

סרט הדרכה יכול להציג איך הדברים עובדים באופן מעשי, ולא צריך לדמיין את זה, מה עוד שאפשר לצפות בסרט בזמן שמבצעים את הדברים בפועל, ואז הם מתבצעים בצורה פשוטה ונוחה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עורך דין פלילי

אם אתם לומדים או שוקלים להתמחות בתחום זה, אתם יכולים לקחת את הידע שנצבר מסדרות טלוויזיה וסרטים ולהשוות אותו לאופן שבו מתמודדים עם פשע בחיים

קרא עוד »
בודק שכר

בודק שכר – איך זה עובד

שבית עסק משלם משכורות לעובדים מסוימים, אז סביר להניח שהמעסיק עושה זאת על פי מה שסוכם בינו לבין העובד, בין אם זה בחוזה עבודה אישי

קרא עוד »