האם כדאי לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה?

ביטוח אובדן כושר עבודה

בעבור כולנו כמעט, הפרנסה שלנו היא אחד הדברים הכי חשובים שיש. עוד לפני שמדברים על המותרות וההנאות בחיים המאפשרת עבודה מכניסה ויציבה, הרי שמדובר בהכרח שנותן לכולנו פשוט לחיות ולשים אוכל על השולחן, כך אנחנו יכולים לדאוג יקרים לליבנו. מה קורה כאשר אנו מאבדים לחלוטין את היכולת לעבוד ולהתפרנס? ובכן, מי שלא ערוך ליום כזה יכול בהחלט להיכנס לצרה צרורה ובגלל זה חשוב להיערך לכך. יש המסתפקים בביטוחים הרגילים וסומכים אפילו רק על ביטוח לאומי בעת צרה, אבל רבים אחרים מעדיפים לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה. בואו ננסה להבין אם מהלך כזה או רצוי או שאפשר לוותר עליו.

כמה זה עולה?

השיקול הכלכלי הוא בהחלט חשוב, אבל שווה לדעת כי המחירים בחברות ביטוח הם פחות או יותר זהים. עם זאת, זה לא משנה ממש כמה זה עולה במקרה שאתם אכן נדרשים להפעיל את הביטוח. אחרי הכל, בהתאם למת האובדן, יכול להיות שתקבלו סכומי כסף גדולים מדי חודש יחד עם סכום פיצוי משמעותי. במקרים של אובדן כושר העבודה לצמיתות, מדובר בסכומים עליהם אתם מסתמכים עד סוף ימיכם, כולל כספי הפנסיה כמובן. כעת, נשאלת השאלה מה לעשות לאחר אובדן כושר עבודה? הנה מה שחשוב להקפיד עליו.

מה עושים במקרה של אובדן כושר עבודה?

קודם כל, בין אם יש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה ובין אם לאו, אנו ממליצים לפנות קודם כל למומחה. עורך דין מקצועי העוסק בתחום יוכל לתת לכם את המענה המקיף ביותר ואנו ממליצים שלא להתפשר ולפנות אך ורק למי שעוסק באופן בלעדי בתחום. מכאן, הוא כבר ימליץ לכם על צעדים חשובים לעשות וסביר מאד שיפנה אתכם לסדרת בדיקות שיוכיחו שאכן מדובר באובדן של כושר העבודה.

אז – לבטח או לא?

ובכן, זה לגמרי תלוי בכם, אבל חשוב להבין כי מדובר בהשקעה לטווח ארוך ובהבטחת הכנסה במידת הצורך. אם אתם עוסקים במקצועות מסוכנים, למשל אם אתם עובדי בניין שעובדים בגובה, זה בהחלט מומלץ, אך שווה לכל עובד באשר הוא לשקול את הצעד החשוב הזה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

איך לכתוב קורות חיים

אם אתם צריכים לשלוח קורות חיים עבור משרה כלשהי, חשוב מאוד שתדעו כיצד לנסח את קורות החיים שלכם. גם אם למדתם לא מעט בחייכם ועסקתם

קרא עוד »