מהו הליך גילוי מרצון?

מהו הליך גילוי מרצון?

הליך גילוי מרצון הוא הליך בו אזרח המדינה מודיע מרצונו לרשויות המס על עסקאות שביצע או על כספים הקיימים ברשותו, כמו לדוגמה קבלת ירושה או כספים שהוא מחזיק בחשבונות בנק בחו"ל. 

העלמת מס 

כל אזרח ישראלי אמור לשלם מס בגין ההכנסות השונות שלו, אשר לכל אחת מהן יש דרגת מס בהתאם לעיסוק, סוג המס והסכום הנקוב באם מדובר באדם פרטי, חברה וכו'. אך בכל מקרה, כל מי שמקבל הכנסה מסוימת אמור לדווח עליה ולשלם את המס שנקבע לה בחוק.

לא אחת, אזרחים אינם מדווחים על הכנסותיהם ממקורות שונים ולכן גם לא משלמים את המס שהיו אמורים לשלם. מדובר במעשה פלילי ואם יתגלה נושא ההכנסות שלא דווחו והמיסים שלא שולמו, עלול להיפתח נגד אזרח זה תיק פלילי אשר יגרור משפט, עלויות כספיות ועונשים הכוללים במקרים חריגים גם ישיבה בכלא.

תהליך גילוי מרצון

אזרחים רבים אשר חוששים מסיכון זה, מחליטים בשלב מסוים כי עדיף להם לדווח על כך ולשלם את המס ולא לחיות במצב בו קיים סיכון שהם ייתפסו וההשלכות לכך יהיו חמורות מאד.

לכן הם מבצעים הליך של גילוי מרצון בו הם מדווחים ביוזמתם לרשות המיסים על הכנסותיהם. ובעקבות הגילוי מרצון נערכת להם שומה והם משלמים את המס כנדרש.

בזכות הגילוי מרצון, לא נפתח נגדם תיק פלילי ולהסיר מעליהם את החשש הרודף אותם שיואשמו ברבות הימים בהעלמת מס.

ליווי של יועץ מס בהליך גילוי מרצון

הליך גילוי מרצון אינו הליך פשוט ודורש ידע והכוונה מקצועיים. רק ביצוע ההליך בצורה נכונה ויעילה יאפשר לאותו אדם לשלם את המס המינימלי הנדרש ויחסוך לו עלויות רבות. לאנשים המעוניינים כדאי לפנות בהקדם לרואה חשבון ועורכי דין אשר בוחנים את הנתונים ומגבשים את האסטרטגיה המומלצת על אופן הגילוי מרצון וניהול משא ומתן על גובה המס שישלם האזרח. ניתן למצוא מידע רב בנושא גילוי מרצון באתר https://www.y-tax.co.il.

חשוב לציין שגם כאשר נגמר נוהל הגילוי מרצון בהתאם לחוק, לעתים ניתן להגיע להסדרים עם רשות המסים. 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »