סידור עבודה – כיצד מבצעים סידור עבודה

סידור עבודה

אחת הדילמות שעומדות בפני כל מנהל, בפני כל מי שיש לו עובדים במשמרות או בתפקידים שונים, זה כיצד לבצע סידור שעות, סידור משמרות, כך שכל אחד יעבוד בימים ובשעות מסוימות. 

סידור עבודה זה הרבה יותר משאלה, מתי כל עובד אמור להגיע לעסק ולעבוד. ככל שיש יותר עובדים זה הופך להיות יותר משמעותי וצריך להכניס משתנים שונים. יש מקרים בהם המנהלים משאירים את זה לידיים של העובדים, כך שהם יחליטו ביניהם, ואם יש בעיה הוא עוזר לפתור אותה. הרעיון הוא, שהם ידעו להגיע להסכמות ביניהם. יש גם מקרים בהם הסידור הוא קבוע ומשתנה רק במקרים מסוימים של חופשות, מחלות וכדומה. 

סידור עבודה אמור להתבצע באופן כזה, שהעובדים יבצעו את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר ויחד עם זאת, הם יוכלו לעבוד בשעות ובימים שמתאימים להם על פי נתונים שונים. זה אומר, אם הם לומדים אז צריך לאפשר להם לעבוד וללמוד במקביל, אם יש להם ילדים קטנים אז צריך לקבל את זה שעליהם להוציא אותם מהגן או מבית הפר וכן הלאה. 

כיצד יוצרים סידור עבודה בצורה נכונה

היום אנחנו יכולים למצוא מערכות ממוחשות שמאפשרות לבצע סידור כזה, איזיטיים למשל. על ידי הכנסת נתונים ופרמטרים שונים, כולל למשל מספר שעות שכל עובד צריך לתת, מה השכר של כל עובד וכמובן מה הצרכים של מקום העבודה. 

באופן כזה, העובדים מקבלים את מספר השעות שמגיע להם בשביל שיוכלו ליהנות משכר מסוים, ומקום העבודה יכול ליהנות משירותם של העובדים, בשעות ההכרחיות עבורו. כל זה גם במטרה, שיהיה שוויון מסוים בין העובדים וכולם יעשו את אותו מספר שעות, ולא יווצר מצב שעובד אחד יקבל משמרות טובות יותר מעובד אחר. 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »