תיקון 125 ד לפקודת מס הכנסה – הדברים הקטנים שצריך לדעת

תיקון 125 ד לפקודת מס הכנסה

הרבה פעמים, אנחנו יכולים לשמוע בחדשות או לקרוא באינטרנט על תיקונים שונים לתקנות מס כאלה ואחרות. תיקונים אלה נועדו לשנות מצב קיים, בין אם זה בגלל שהמצב הנוכחי איננו מתאים לרוח התקופה, בין אם זה בגלל שיש צורך לבצע שינוי עקב מצב חברתי או כלכלי חדש, וכן לעיתים זה נובע מהעובדה הפשוטה, שקופת המדינה מלאה ועל כן אפשר לבצע שינויים ולהקל על הציבור. 

העניין עם אותם תיקונים והקלות הוא, שבכל תיקון כזה יש סעיפים ותתי סעיפים שלא תמיד שמים לב אליהם, לא תמיד מודגשים באותן כתבות וידיעות, מה שיוצא מכך הוא, שאנשים לא מודעים לעובדה שהתיקון מתייחס גם אליהם, או להבדיל, שהם לא יכולים ליהנות ממנו. על כן, חשוב לשים לב לכל פרט ופרט בתיקון, חשוב לקרוא היטב למי הוא מיועד ובאילו תנאים. 

דוגמא טובה לכך הוא תיקון 125 ד לפקודת מס הכנסה. תיקון זה נועד לתת פטור לגימלאים על מסי רווח שנוצרים כתוצאה מהשקעות בקרן פנסיה. 

מה הם הסעיפים שחשוב לדעת בהקשר זה

ראשית, מדובר על פטור שניתן לאנשים שמגיעים לגיל פרישה, בין 67 אצל גברים ו-62 אצל נשים. 

שנית, הפטור מתייחס לרווחי הון בגובה מירבי של 16,321 בשנה. כלומר לא מדובר על רווחים בכל סכום, אלא אך ורק עד הסכום הנ"ל, אך עם התייחסות לכל שנה. 

צריך להדגיש, גם לא מדובר על כל התוכניות והקרנות, אלא רק אלה שנמצאות בפיקדונות חסכון או בפיקדונות בנקאיים. בהקשר לנקודה השנייה, יש לציין, בדרך כלל פיקדונות אלו לא יוצרים רווח כל כך משמעותי, ולכן מרבית הסיכויים שגימלאים לא ייהנו מהטבה באפיק זה. 

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה, מדובר על הטבה שניתן לקבל כיחיד וכן כזוג. ההבדל הוא, בתור יחידים הסכום המירבי הוא 13,321 שקל, בעוד שבתור זוג, הרי ההטבה היא כמו שציינו 16,321. כאמור, ניתן לממש את ההטבה מדי שנה, מס הכנסה איננו מאפשר לצבור את ההטבה לאורך שנים, לכן מי שלא ממש אותה בשנה מסוימת, לא ייהנה ממנה, קבלו מידע נוסף באתר https://lirot.co.il

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה משלמים לעובדי משק הבית?
כיום בתים רבים בישראל מחזיקים עובדי משק בית אם על בסיס יומי או על בסיס שבועי. תשלום עבור השירות...
קרא עוד »
נוב 21, 2022
מיטות קיר – מאיפה התחיל הרעיון?
מהן מיטות הקיר ומהן המקורות של הרעיון המאחורי המושג המעניין הזה? מיטת הקיר היא סוג של מיטה שמורכבת...
קרא עוד »
דצמ 29, 2023
טיפול בהימורים
טיפול בהימורים הוא נושא חשוב לסובלים מהתמכרות להימורים. התמכרות להימורים היא מחלה קשה שיכולה להיות...
קרא עוד »
מרץ 21, 2023