טוען רבני או עורך דין?

טוען רבני או עורך דין

חלוקת רכוש ועריכת הסכם לקראת הליך גירושין תמיד יהיו מלווים באמוציות לא נעימות ועל כן כמעט ולא ניתן לעשות זאת ללא התערבות של גורם מקצועי מבחוץ. הסיבה לכך היא שבדרך כלל כשמגיעים למצב של תביעת גירושין אין לבני הזוג כל רצון לבוא אחד לקראת השני ועל כן קשה מאוד להגיע להסכמות מרצון. הגורמים המקצועיים שמהווים כתובת במצבים כאלה הם עורכי דין וטוענים רבניים.

אז אל מי כדאי לפנות בעת צרה, אל טוען רבני או עורך דין? המשיכו לקרוא כדי לדעת!

מתי כדאי לפנות לעורך דין?

שכירת עורך דין לצורך ייצוג בבית משפט הינו צעד נכון מאוד מכיוון שבמרבית המקרים מתנהלים דיונים שונים בבית המשפט במקביל לדיוני הגירושין בבית הדין הרבני. לעורך דין מוסמך יש רישיון לייצג נידונים בשני המקומות וכך לא צריך לשכור את שירותיהם של שני אנשי מקצוע ולשלם כפול. כמו כן, גם במידה והדיונים אודות חלוקת רכוש ותשלום מזונות נערכים בבית הדין הרבני, עדיין ישנו יתרון לעורך הדין בשל ההתמחות הרבה שלו בדין האזרחי ויכולתו לטעון טענות שנוגעות לסתירה בין החוק להלכה.

האם עדיף לבחור בטוען רבני?

למרות היתרון הגדול שבשכירת עורך דין, קיימת גם עדיפות גדולה לבחירה בטוען רבני לצורך ייצוג בבית דין רבני.

יהודה אבלס טוען רבני מומחה, הינו אישיות תורנית אשר בקיא בכל החומר התלמודי הנוגע לענייני משפחה וגירושין והוא אף משתמש באותה שפה כמו הדיינים בבית הדין. על כן, יכול הטוען הרבני המומחה להבין טוב יותר את המתרחש בדיונים ולטעון טענות נכונות וקבילות על פי ההלכה וכאלה שיתקבלו על ידי הדיינים.

לעומת זאת, לעורך דין רגיל אין את הידע ההלכתי המספק מכיוון שבלימודי עריכת דין לא שמים דגש גדול כל כך על החלק שנוגע למשפט העברי ולחוקים הלכתיים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »