יועץ עסקי לחברות – איך זה עובד?

1967925 (1)-min

כדי להביא עסק לידי צמיחה והצלחה צריך להתנהל בצורה בריאה ונכונה מקצועית ופיננסית. לצערנו הרב מרבית העסקים נסגרים בתוך 5 שנים מיום הפתיחה שלהם. מה שקורה הוא שבעל העסק מקבל בדרך כלל שרשרת של החלטות לא נכונות בשל היעדר ניסיון מקצועי ו/או השכלה פיננסית נכונה, גומר את הכסף ואולי אפילו נכנס לחובות שהוא כבר לא יכול לשאת בהן ונאלץ לסגור את החברה במקרה הטוב ולפשוט רגל במקרה הפחות טוב. באמצעות יועץ עסקי לחברות תוכלו להימנע מהגעה למצב שכזה וליהנות מהיתרונות הרבים של הייעוץ המקצועי בהיבטים השונים של העסק כדי להביא אותו לידי צמיחה מתמדת ומקסום הפוטנציאל העסקי והרווחי שלו.

 

ניתוח המבנה הארגוני והפעילות בעסק:

כדי להסיק את המסקנות ולהגיע לתובנות הנדרשות לשיפור ביצועים בעסק יש הצורך לנתח את העסק לכל גורמיו. יועץ עסקי אייל פז יגיע מספר פעמים אל בית העסק ויבצע מחקר אודות מבנה הארגון, אודות המחלקות השונות, המנהלים, העובדים, המוצרים, השירותים, הדוחות הכלכליים של החברה ועוד. בין היתר יבצע היועץ גם מחקר שוק ומחקר מתחרים. מכל הנתונים שיאסוף יוכל להסיק את המסקנות בהתאם לניסיונו ולספק דו"ח מפורט עם כל התובנות והנקודות המומלצות לשיפור בעסק וכיצד הן יכולות להשפיע.

 

בניית תוכנית פעולה לצמיחת החברה:

הצלחת החברה תלויה בשת"פ בין מנהלי החברה לבין היועץ העסקי. בסופו של דבר אם ההמלצות והנקודות לשיפור יישארו כמילים פשוטות בדו"ח שזורקים אותו באיזו פינה בחדר הרי ששום דבר לא באמת ישתנה מעצמו. בניית תוכנית לצמיחת העסק תכלול בין היתר ניתוח מקצועי ומעמיק של כל המחלקות והעובדים בחברה, לימוד הדוחות הכספיים של החברה והיקף הפעילות העסקית שלה, איתור נקודות התורפה או האזורים החלשים והפחות רווחיים בחברה ועוד.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »