מהו מרזב?

מרזב. רבים מאתנו כבר לא ממש מבחינים בו מרוב שהתרגלנו כי מדובר בחלק אינטגרלי של כל מבנה. מהו מרזב? צנרת המשתרבבת לה ממרפסות הבית – הישנים בדרך כלל – כי כיום נעשה שימוש בניקוז תת קרקעי. המרזב נמצא גם בגגות הבתים כאשר הוא נועד לנקז את מי הגשמים. אז אם מעולם לא חשבתם איך וכיצד מבצעים תיקון מרזבים, לא השקעתם כלל מחשבה בעניין ונדמה היה לכם כי זה חלק טבעי של כל בניין, הרי כאן אנחנו רוצים לספר לכם על העבודה הנעשית מאחורי הקלעים של כל מרזב.

המרזב למעשה מחובר לעוד כמה מערכות. לא פעם מתוכנן כל המבנה בצורה כזו על מנת שהניקוז של המים יתבצע בצורה הנכונה והטובה יותר. אם זה כאשר שמים דגש על שיפועים נכונים במרפסת כמו גם בכל הבית על מנת שהמים יזרמו באופן טבעי אל כיוון המרזב ואם זה בגגות המבנים, שם גם כן חשוב מאוד כי המרזב יהיה ממוקם בזווית נכונה ובמיקום המדויק אשר יובל לניקוז נכון של מי הגשמים.

מי מתקין את המרזב?

אז מי למעשה עומד מאחורי התקנת המרזב? איך יוצרים את התשתית הנכונה לצורך ההתקנה המדויקת של המרזב במקום הנכון?

אז על פי רוב הדבר נעשה כבר בעת תהליך הבנייה של המבנה. באותו זמן כבר מתכננים את כל המבנה, איך וכיצד הוא ייראה ומה הוא יכיל. אם זה אכן נעשה בשלבים הללו, אפשר יהיה לקוות כי אכן המרזב יונח בדיוק במקום הנכון והתוצאות תזרומנה (תרתי משמע) היטב. אך מה יהיה אם זה לא נעשה בזמן הנכון?

נעזרים בציוד סנפלינג

אם קורה ומזהים רטיבות במבנה, מתגלים בקיעים שונים בתכנון הראשוני של הבנייה שלא ממש מצליחה להוכיח את עצמה בפועל, או אז הפתרון יהיה התקנה מחדש של מערכת הניקוז.

לא פעם מדובר בביצוע העבודה בגובה רב כאשר קשה מאוד להגיע אל אותן הנקודות. בשלב זה נכנס לתמונה ציוד הסנפלינג. הוא זה שיסייע לעובדים להגיע אל הנקודה הרצויה בצורה בטוחה תוך מילוי המשימה באופן הכי נכון ומקצועי.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

סדנאות כתיבה

סדנאות כתיבה

כשהעולם שלנו צועד יותר ויותר לכיוון הדיגיטל, חשוב להבין את הדרכים להיאחז במקומות אלה ביעילות ובחכמה. אחד מהכלים כדי להצליח בעולם זה היא הכתיבה. סדנאות

קרא עוד »
איך מתנהלים נכון כלכלית?

איך מתנהלים נכון כלכלית?

יוקר המחיה בישראל הוא מאד גבוה, המשכורות בחלק מהעסקים או במשרדים הממשלתיים הוא די נמוך ולכן במקרים רבים ההכנסות אינן מספיקות לצורך ביצוע הוצאות חודשיות

קרא עוד »