רישום פלילי מופחת צבאי – מה זה אומר

אם יש משהו שכל חייל חושש ממנו, זה להיות מואשם בעבירה שעלולה להוביל לכך שיהיה כנגדו רישום פלילי. מה עושים במצב כזה ומה זה בדיוק רישום פלילי מופחת צבאי? על כך במאמר שלפניכם. 

 

מה הבעיה עם רישום פלילי? 

 

אחת מהבעיות העיקריות עם רישום פלילי במסגרת הצבא, הוא שאותו רישום עובר גם לאזרחות, והוא עלול לפגוע קשות בעתיד החייל. למשל, האם ידעתם שאדם שיש כנגדו רישום פלילי לא יוכל לעבוד כרואה חשבון? או כעורך דין? יש עוד שלל מצבים, מקרים ומקצועות שבהם לא ניתן יהיה לעסוק עם רישום פלילי ולכן ברור מדוע צריך לשאוף להפחתת הרישום. 

 

מתי ניתן יהיה לקבל רישום פלילי מופחת צבאי? 

 

יש מספר מקרים שבהם ניתן יהיה להמיר את הרישום הפלילי לרישום פלילי מופחת צבאי. למשל: כאשר מדובר על הרשעה ראשונה בבית דין צבאי או כאשר העונש הוטל בתיקי מצ"ח או בתיקי עריקות. חשוב להבין שההבדל העיקרי בין רישום פלילי מופחת צבאי ובין רישום פלילי רגיל, הוא שבמקרה המופחת ישנה הגבלה במסירת המידע. כלומר, הרבה פחות גופים יהיו רשאים לקבל את המידע אודות אותו חייל אם הוא אכן יקבל רישום פלילי מופחת צבאי. 

 

החשיבות של בחירת עו"ד מתאים 

יש לכם התלבטות לגבי בחירת עוה"ד הנכון לכם? אתם מוצאים את עצמכם במצב שבו עלול להיות שתקבלו רישום פלילי ואתם רוצים לעשות הכול כדי להפחית אותו? חשוב מאוד לעצור ולבדוק באיזה עורך דין לבית דין צבאי אתם בוחרים. לא חסרים אנשי מקצוע בתחום הזה בישראל, אך רק חלקם מגיעים עם השילוב הנכון בין ידע, ניסיון ומקצועיות. לכן רצוי שתבדקו היטב במי אתם בוחרים, כי העתיד שלכם מונח כאן על הפרק.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פתיחת תיק עוסק מורשה

אם אתם רוצים לפתוח עסק ולהגדיר אותו כעוסק מורשה תתחיל במשרדי מע"מ ותסיים עם תעודת עוסק מורשה ופנקסי מקדמות. אבל מה תעברו בדרך? הנה מדריך

קרא עוד »

מה צריך לדעת על קניית דירה?

סוכן נדל"ן אחראי על מכירת הנכס. תהליך זה הוא בדרך כלל ארוך ומייגע. סוכן הנדל"ן צריך להיות יצירתי, אבל גם מאוד יעיל ומדויק. הרבה זמן

קרא עוד »