כמה דברים שלא ידעתם על יעוץ עסקי

יעוץ עסקי

בעל עסק שמקבל ייעוץ עסקי טרם הקמתו או במהלך הפעילות העסקית שלו, ידע כיצד לנהל אותו על פי דפוסי העבודה הנכונים וזאת כדי להגיע לעסק בעל כדאיות כלכלית ורווחיות נאה.

תחומי הפעילות של היועץ העסקי 

יועץ עסקי / יועץ פיננסי הוא בעל ידע נרחב ומקצועי בתחומים רבים ולכן הוא מסייע לכל בעל עסק, בהתאם לנקודות התורפה הקיימות בה. 

כמו לדוגמה:

  • עריכת תוכנית עסקית שהיא נר לרגליו של בעל העסק. בהתאם לתוכנית זו הוא ינהל העסק, יפעיל את המחלקות השונות, יקבע את התמחור למוצרים השונים, ינהל את עובדיו ויפעל מול גורמים עסקיים רלוונטיים.
  • ייעוץ ארגוני לגבי כל מה שקורה בעסק, אופן ההתנהלות בחיי היום בכל אחת מהמחלקות, הגדת תפקידים וסמכויות. שיפור תהליכי עבודה, שינוי במערך כוח האדם על פי הצורך. קביעת דרך התנהלות חדשה בארגון תוך שימוש בתוכנת ניהול שחוצה את הארגון באופן רוחבי, כדי ליצור שקיפות והעברת מידע באופן קולח על פי הרשאות שיינתנו לגורמים הרלוונטיים.
  • קביעת מדיניות עסקית ואסטרטגיות בנושאים שיווקיים, התנהלות מול מתחרים בנושא תמחור המוצרים, אופן ההתנהלות מול לקוחות, כמו קמעונאים או לקוחות פרטיים.
  • ביצוע מהלכים של פיתוח עסקי כמו פתיחת נקודות מכירה, הרחבת מעגל הייבוא, התייעלות בנושא השילוח כדי לחסוך עלויות כמו מעבר משילוח אווירי לשילוח ימי, תוך היערכות מוקדמת לאור זמן האספקה הארוך עד עגינת הספינה בישראל. 
  • סיוע בנושא קבלת מימון והלוואות כמו הלוואות בערבות המדינה או מקרנות שונות, כדי לקדם פיתוח עסקי או עבור הון חוזר, בהתאם לצורך של העסק.

היועץ העסקי מעניק את מלוא הידע שלו לכל אחד מלקוחותיו ובזכות המיומנות שלו, הם מקדמים את העסק שלהם לכיוונים הנדרשים.

קראו בהרחבה מה זה תזרים מזומנים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כלכלת המשפחה
בעולם של היום, חיי המשפחה הופכים יותר ויותר קשים בגלל הכלכלה המשתנה. זה נובע בעיקר מהעובדה שמשפחות...
קרא עוד »
דצמ 02, 2022
מי מחוייב במס רכוש?
מס רכוש הינו מס המוטל על בעליהם של קרקעות. מדובר על מס אשר נועד לעודד בנייה בשטחים שנועדו לבנייה. וזאת...
קרא עוד »
פבר 12, 2020
תובנות מרכזיות על קורסי ייעוץ פנסיוני
יציאה לקורס ייעוץ פנסיוני דומה לפתיחת אוצר של חוכמה למי שמתקרב או שוקל פרישה. לא מדובר רק בתכנון...
קרא עוד »
פבר 15, 2024