מיקור חוץ לעסקים

מיקור חוץ לעסקים

אין ספק כי שוק העבודה השתנה מאוד בעשורים האחרונים. אם בעבר, לפני כ- 40 שנים בלבד, רוב מקומות העבודה נהנו מעובדים קבועים ויציבים, הרי שהיום שוק העבודה לא מפסיק להשתנות בקצב מסחרר. רוב העובדים נוטים לשנות את מקום העבודה שלהם אחת למספר שנים וישנם עובדים שבאופן קבוע עוברים מעבודה אחת לאחרת. כתוצאה מכך, רוב המעסיקים נאלצים להתמודד ללא הרף עם הצורך לגייס עובדים חדשים. ישנם מעסיקים שמוכנים להשקיע בכך את הזמן והמשאבים הדרושים, ואילו אחרים מעדיפים לשכור למשימה חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום של מיקור חוץ לעסקים. חברות מסוג זה לוקחות על עצמן את כל שלבי הגיוס השונים, על מנת שהמעסיק לא יצטרך כלל להתעסק עם מיון וסינון מועמדים פוטנציאלים.

כל היתרונות של מיקור חוץ לעסקים

קודם כל, חשוב לזכור כי כל התהליך של גיוס עובדים לוקח לא מעט זמן ומשאבים מהמעסיק. יש צורך לבזבז שעות שלמות בסינון של קורות חיים, ביצוע של ראיונות טלפוניים, זימון מועמדים לראיונות פרונטליים והעברת מבחני מיון שונים. כדאי לדעת כי רוב קורות החיים שמגיעים כתוצאה ממודעות דרושים, כלל אינם רלוונטיים למשרה. מועמדים רבים בוחרים לשלוח את קורות החיים שלהם לכל חברה ולכל משרה, ללא שום קשר לדרישות התפקיד. כתוצאה מכך, המעסיק מוצף בקורות חיים לא רלוונטיים, דבר שיכול להיות מתסכל במיוחד. מעבר לכך, ביצוע ראיונות עבודה ומבחני מיון שונים, הוא תהליך שלוקח זמן יקר. בזמן הזה, המעסיק יכול היה להשקיע בעסק שלו, לקדם אותו בערוצים השונים, להתמודד עם שימור לקוחות וכדומה. לכן חברות וארגונים רבים בוחרים להעביר את מטלת גיוס העובדים לחברה חיצונית שמתמחה בתחום, דבר שמאפשר להם להשקיע זמן בחברה ובקידום שלה. מעבר לכך, חשוב לזכור כי בניגוד לעובדי חברה, עובדים שמגיעים ממיקור חוץ, זוכים לכל התנאים הסוציאליים שלהם מהחברה שגייסה אותם. היא זו שאחראית לספק להם ימי גיבוש, ימי הדרכה וכדומה, דבר שכמובן חוסך המון כסף למעסיק.

לסיכום, מיקור חוץ לעסקים הופך ליותר ויותר פופולארי בשנים האחרונות. חברות רבות כבר הבינו את הפוטנציאל שלו, ולכן בוחרות להשתמש בשירות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »