על רכבים חשמליים זולים ועל השאלה איזה רכב חשמלי כדאי לי לקנות

רכבים חשמליים זולים

איזה רכב חשמלי כדאי לי לקנות היא שאלה שעולה רבות בקרב לא מעטים באוכלוסיה. ובשל עובדה זו, נפתח ונציין כי על אף שנכתב ונאמר רבות על השינויים אשר עוברת חדשות לבקרים תעשיית הרכב העולמית, כיום, יותר מכל ידוע כי חלקים נרחבים באוכלוסיית הנהגים הגלובלית יעדיפו לנהוג ברכב חשמלי.


ידוע גם כי חלק מאוד גדול ממה שמעצב את דעת הקהל העולמית בהקשר של רכבים חשמליים והכדאיות של השימוש בהם, קשור בכך שהם מסייעים במידה מסוימת בשמירה על הכדור. סיבה נוספת בגינה אנשים רבים ברחבי העולם בוחרים לנהוג ברכבים חשמליים, קשורה בחיסכון הכלכלי האדיר – שכן, ככל והרכב פחות תלוי בדלקים לסוגיהם, כך תגדל רמת החיסכון.

ואם ברכבים חשמליים עסקינן, ידוע כי לשם הפעלת רכב חשמלי יש לכלול במפרט-הרכב סוללה אשר מורכבת בין היתר מהמינרל קובלט. ולאור הדברים, נכונה היא הנחת-המוצא כי הרבה אנשים – כאלו שנכון לומר לגביהם כי קיימת בראשם תהייה בדמות השאלה: 'איזה רכב חשמלי כדאי לי לקנות?' , יאמרו הם עצמם, כי עבור ייצור הסוללות אשר משמשות את הרכבים החשמליים, נדרשת כריית קובלט – שמקורו בעיקר בקונגו. יחד עם זאת, חשוב לומר באותה הנשימה כי כיום מוכרות לעולם מדינות נוספות שכורות קובלט כמו אוסטרליה ומרוקו, ושבד בבד על דבר אחד אין עוררין; התיעדוף של הרכבים החשמליים על פני הרכבים מונעי-הדלקים משקף הליך-מחשבתי-צרכני-אקולוגי נכון.

ולאחר ביסוס ההבנה כי עדיף לנו לנהוג ברכב חשמלי, מדוע אנשים עדיין שואלים אתם עצמם איזה רכב חשמלי כדאי לי לקנות?

חשבנו שלעולם לא תשאלו..ובכן, חלק מהותי בשאלה קשור באפשרויות הרבות שעולם הרכב יודע להציע בשלהי 2023; מכיוון שאלו הם פני הדברים, אנשים שמחפשים רכב חשמלי מצוין, ודאי יהיו כאלה אשר בראשם תעלנה שאלות דוגמת: האם כדאי לקנות או להשיג רכב היברידי? אולי רכב חשמלי מלא (ללא שימוש בשום סוג של דלק וללא מנוע בעירה המסומן בקיצור ev)? ומה לגבי פלאג אין הייבריד (רכב שמשלב גם מנוע בעירה וגם הנעה חשמלית ומסומן בקיצור Phev).

כל אופציה שפורטה לעיל, מביאה עימה שאלות משנה כמו למשל: היכן אנו נוהגים  יותר- בעיר או מחוץ לעיר? האם נרצה שיהיה ברשותינו רכב מנהלים? רכב חשמלי ספורטיבי? מה בנוגע לרכב חשמלי זול עם 7 מושבים? אולי דווקא רכב עירוני קטן וחשמלי נטו?

לכל שאלות אלו ישנן תשובות שבאופן טבעי משתנות מאדם לאדם, בין היתר עקב השוני בצרכים; למשפחות צעירות תהיינה העדפות מסוימות, בעוד לזוגות צעירים בעלי שכר גבוה ייתכן ותהיינה העדפות רכב אחרות.
לא משנה כיצד נביט בכך, השאלה איזה רכב חשמלי כדאי לי לקנות עדיין עוברת בראשם של רבים מאיתנו, בטח כאשר ברקע נחשפים רכבים חשמליים שבאמת כדאי לשמוע עליהם – לא משנה בני כמה אתם; אז לפני שנלך, ניתן כאן מספר המלצות על סוגים שונים של רכבים חשמליים כמפורט לעיל, ולו בשביל להקל במידת מה על הקושי שבהחלטה: איזה רכב חשמלי לקנות?

אז הנה זה בא – רשימת הרכבים החשמליים – נכון לשנת 2023 ששווה לקחת בחשבון:

אם אתם אנשים שאוהבים להתפנק, ומעוניינים ברכב שברמת ההנעה שלו לא ביצע שום וויתורים – קבלו את הפלאג אין הייבריד Toyota RAV 4 Hybrid 2023. מדובר ברכב חשמלי שיש לו כאמור גם מנוע בעירה, וגם הנעה חשמלית – הרכב ינצל קודם כל את המשאב החשמלי, ורק בתומו יעבור להניע עצמו באמצעות מנוע בעירה המונהע בדלק. הרכב מגיע עם כל פינוקי המולטימדיה – זה כולל מסכי מולטימדיה בגודל של 9 אינצ', חיבורי אודיו ובלוטות'.

ברכב זה 7 כריות אוויר, יש לו בקרת יציבות אלקטרונית, והוא מזהה הולכי רגל ודו גלגלי, יש בו גם התרעת עייפות, התרעת סטייה מנתיב וזיהוי תמרורים. הוא מאיץ מ-0 ל-100 ב-6 שניות, וההספק שלו הוא 306 כ"ס.

טווח הנסיעה החשמלי שלו הינו 75 ק"מ, וצריך לחבר אותו לטעינה חשמלית ביתי או ציבורית. הטויוטה ראב 4 הייבריד 2023 נמכרת כיום החל ממחיר העומד על 229,990 ש"ח.

למי מכם ששואלים עצמם איזה רכב חשמלי כדאי לי  לקנות, ונגיעים למסקנה כי רכב חשמלי סיני זול, והכי זול שניתן למצוא – הוא הוא יעשה את העבודה נמליץ כאן על שני רכבים חשמליים: נמליץ על הליפמוטור T03, שנמכר החל מ-99,900 ש"ח וביצועיו סה"כ סבירים, ועל שחקנית חדשה שממש זה עתה נכנסה לשוק הרכבים החשמליים בישראל – PONY, רכב חשמלי קטן קטן ומסוגנן מאוד, רכב בעל הרשאת נסיעה בתווך העירוני בלבד, והוא נמכר במחיר מבצע של כ-69,000 ש"ח (מחירו הרשמי הוא כ-72,000 ש"ח)

ולמי מכם שמעוניינים דווקא ברכב חשמלי בעל 7 מקומות ישיבה ושיהיה כדאי מאוד וזול, נמליץ על המקסוס יניק 5, רכב חשמלי עם 7 מקומות ישיבה – רכב בעיצוב חדשני ונקי, כזה שמגיע עם מערכות בטיחות מתקדמות, אך טווח הנסיעה החשמלי שלו עומד על 260 קילומטרים – טווח נסיעה יחסית נמוך למתחרים בקטגוריית רכב זו.

יש לכם עוד שאלות בנוגע לאיזה רכב חשמלי הכי כדאי לקנות היום? טפסו קצת למעלה בכתבה, הבחינו בלינק, לחצו עליו והיכנסו לאתר אלקטריק קאר, השאירו פרטיכם וסוכנות רכב מקצועית תחזור אליכם בהקדם כדי לענות על שאלותיכם בנוגע לכדאיות רכישה של דגם זה או אחר, ובכך תחסכו לעצמכם שעות של מחקרי-שוק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה ניתן לעשות השוואת מחירים לקופה רושמת?
כיום בעידן הטכנולוגי קיימים סוגים רבים של קופות בבתי עסק. כל בעל עסק רוצה להתקדם ולהישאר במרוץ...
קרא עוד »
מאי 19, 2022
איזה דברים צריך לבדוק לפני שבוחרים יועצת עסקית?
יועץ עסקי הוא אדם שיכול לעזור לחברות בצרכים העסקיים שלהן. הם יכולים לעזור ללקוחות על ידי יצירה, ארגון...
קרא עוד »
יול 19, 2022
משכנתא ראשונה בלי יועץ משכנתאות – מה זה דורש?
עומדים לקנות דירה, לבנות בית או לקנות קרקע להשקעה? ברור לכם שאתם צריכים משכנתא. כמה לקחת, ממי לקחת,...
קרא עוד »
אפר 18, 2021