מעצב מסחרי – קווים לדמותו

מעצב מסחרי

תחום העיצוב המסחרי הינו תחום מתפתח שצועד קדימה. כיום לקראת כל הקמת אזור מסחרי כמו מרכז מסחרי, חנות או מסעדה פונים אל מעצב מסחרי כדי לעצב נכון ובמקצועיות את החלל. הבה ונכיר את המעצב המסחרי ואת דמותו.
אל תעשו את אחת הטעויות הנפוצות לפני פתיחת עסק מסחרי – התייעצו עם איש מקצוע וקבלו תשובות ומידע מוקדם!

מיהו מעצב מסחרי?

  • מדובר על איש מקצוע אשר השתלם בתחום העיצוב. הוא למד על כללי עיצוב משרד ויש לו תעודת מעצב פנים. את התחום ניתן ללמוד במוסדות שונים ברחבי הארץ. כמובן שלכל בית ספר יש התמקדות בנישה אחרת ובהתאם למקום הלימודים רוכש המעצב את היכולות ואת הכלים שלו.
  • בשונה מכל מעצב פנים יש למעצב המסחרי ידע מקצועי נוסף בתחום העיצוב המסחרי. כלומר, בנוסף לכל הלימודים שהוא למד יש לו התמקצעות בתחום הספציפי של עיצוב אזורים מסחריים. מדובר על קורס מיוחד בו לומד המעצב על חללים מסחריים ועל הייחודיות שלהם.
  • למעצב מסחרי צריך שיהיה הבנה מהותית בתחום השיווקי. כלומר, עליו להבין כיצד צריכה הסביבה להראות כדי לגרום ללקוחות להיכנס ולקנות. הידע השיווקי הינו נרכש וגם אותו לומדים. למעשה ניתן לקבוע כי על המעצב לדעת מה לעשות כדי שהסביבה תהיה נעימה למבקרים בו, כך שתהיה לכם חווית שימוש חיובית ומזמינה.
  • מלבד ללימודים חשוב מאוד להתייחס לעניין החוש והכישרון האישיים. יש אנשים שיש להם את זה, הם נולדו עם חוש אסתטי מפותח, תן להם שטח והם מעצבים אותו בחן ובמקצועיות רבה. הם מבינים בעניין ויש להם אינטואיציה מעולה בתחום. הללו יוכלו לעצב את החלל המסחרי בסגנון מתקדם ועכשווי ולהשיג תוצאות נהדרות.
  • מעצב מסחרי רוכש במהלך שנות העבודה שלו ניסיון רב. כל התנסות וכל עיצוב אשר יוצא תחת ידיו משפר את היכולות ומאפשרים לו להסיק מסקנות על העבודה שלו. מעצב טוב הינו מעצב אשר עורך לעצמו רפלקציה ולומד מהטעויות של עצמו. הוא מסיק מסקנות ומבין מה עליו לעשות כדי להשיג תוצאות משביעות רצון.
  • מעצב (כמו כאן) צריך להתעדכן בכל עת בנעשה בתחום. יש חידושים רבים ומגמות שונות אשר מתפתחות בעולם. ההתמצאות מקנים למעצב את היכולת להציע פתרונות עכשוויים.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לפתוח חנות פרחים מוצלחת?
הקמת חנות פרחים צריכה להיעשות באופן מושכל, ולו כי מדובר בעסק שמתבסס על עונתיות מסוימת, ועל כן יש...
קרא עוד »
אפר 19, 2020
מחיקת חובות בישראל, אפשר לצאת מהחובות
הממשלה שיתפה פעולה עם ארגונים מקומיים המספקים שירותי סילוק חובות כדי לעזור לאנשים, משפחות וקהילות...
קרא עוד »
מרץ 26, 2023
כיתות להשכרה: המדריך המקיף שלך להבנת המרחבים הללו
הרעיון של כיתות להשכרה התפתח לחלק בלתי נפרד מהנופים החינוכיים והארגוניים של ימינו. חללים אלה הם יותר...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023