נסח חברה

כל חברה אשר מקימים חייבים להיות רשומה במאגר של רשם החברות. לכל חברה אמורה להיות מסח חברה אשר כולל תמצית מידה אודות החברה. רצוי מאוד שכל חברה תיצור את נסח החברה על ידי אנשי המקצוע הנכונים. מנסח החברה ניתן לקבל מידע אודות כל חברה וחשוב מאוד שנסח החברה יכיל את כל הפרטים הרלוונטיים והחשובים. אז איך עושים את זה ומה בעצם נסח חברה צריך להכיל? כדאי שתקראו את המאמר הבא שיספק לכם את כל הפרטים החשובים אודות נסח חברה.

מהו נסח חברה?

כאמור, כל החברות אשר מוקמות בישראל רשומות במאגר של רשם החברות. נסח חברה יכלול את הפרטים הבאים אשר דווחו מראש לרשם החברות: שם החברה, מספר התאגיד של החברה, סוג החברה, הסטטוס המשפטי של התאגיד, מידע אודות הגבלות של החברה במידה וקיימות, התאריך שבה החברה נרשמה, שמות של בעלי המניות בחברה, שמות של הדירקטורים בחברה, התאריכים שבו כל אחד מהדירקטורים מונה לתפקידו, המטרות של החברה, מספר המניות של החברה, חלוקת המניות בחברה, חובות אגרה שלא שולמו במידה וקיימות. כמו כן, המידע צריך להכיל גם מידע על שעבודים של החברה במידה וקיימים ועוד. על מנת להפיק נסח חברה יש צורך להיכנס לאתר של רשם החברות ולהזין את החברה או מספר התאגיד. לאחר מכן יש לשלם אגרה סמלית. חשוב מאוד לדעת שישנו מידע אודות החברה אשר נסח החברה לא מכיל.

מתי חשוב לעיין בנסח חברה?

בטרם מבצעים התקשרות כלשהי עם חברה, חשוב מאוד לעיין בנסח החברה שלה. על אף שמדובר על מידע חלקי בלבד ולא על מידע מלא, הרי שאין ספק שהמידע הנתון יכול לסייע לכל חברה או אדם שמעוניין להתקשר עם החברה לקבל את המידע החשוב אודותיה ולהחליט האם בהתאם למידע זה האם הוא מעוניין להתקשר עימה או לא, בעיקר כאשר הדבר הנוגע לעסקאות חשובות הנוגעות למניות של החברה, לניירות ערך שלה, להלוואות שונות ועוד. נסח חברה הוא דבר חשוב מאוד וכל חברה חייבת שיהיה לה אחד כזה.

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

דרושים שמאי רכוש

    עם השנים, יותר ויותר שמאי רכוש עושים את דרכם אל המשרדים הגדולים ביותר במשק. הצורך וחיפוש אחר דרושים שמאי רכוש , מקנה להם את המעמד

קרא עוד »