ממונה קורונה לעסקים – כדי שתשארו בריאים

מגיפת הקורונה נחתה בעולם ובישראל בהפתעה גמורה ואף אחד לא היה מוכן ספציפית אליה. קיימים כללי בטיחות כלליים לגבי מגיפות שונות אבל אף אחד לא הכיר את המחלה הזאת. יותר מכך, אלמנטים שונים בה כולל סימפטומים ותופעות לוואי בהווה ועתידיות עדיין אינם ברורים לחלוטין, ובהיעדר חיסון, הדרך הטובה להתגונן בפניה היא על ידי מניעת הדבקה. היות והעסקים חייבים להמשיך לפעול, האנשים הם יצורים חברתיים ובמהלך העבודה יש לפעול בשיתוף פעולה וכדומה, נקבעו תקנות לעבודה בימי קורונה.

 

התו הסגול

התקנות נקראות בשם כללי שכינויו "התו הסגול" ויש בהן התייחסות לכל תחום ספציפית, ובין היתר, לתנאי העבודה. כל מקום המעסיק אנשים המורשה לחזור לפעילות חייב להצהיר כי הוא עומד בתנאי "התו הסגול", ובלעדיו לא יורשה לפעול. המסמך מפרט את האלמנטים בהם יש לנקוט כדי למנוע הדבקה בשטח העסק. אחד מהתנאים הוא מינוי ממונה קורונה מטעמו לשמירה על הנהלים. עסקים רבים מבקשים פיקוח על של חברה המתמחה בנושאי בטיחות. היא יכולה לבקש זאת גם כתוספת למינוי של עובד מטעמה.

 

כללי בטיחות והתנהלות

קיימים כללי ברזל שלא ניתן לוותר עליהם. הראשון הוא שילוט מתאים, המציין את ההוראות השונות שיש לשמור עליהם. הממונה ימנה אדם שתפקידו הוא לבדוק חום לכל נכנס, וכן, יתשאל לגבי סימפטומים היכולים להעיד על חשש להידבקות במחלה. במקרים שונים, גם מילוי טופס עם זיהוי הנבדק שבו תירשם מידת החום שלו וחתימה עליו.  כללים אחרים הם להיגיינה אישית, לשמירת מרחק תקני של שני מטר לפחות של אחד מהשני, קביעת מספר העובדים המורשים בכל חלל ביחס לגודלו ועוד. ממונה בטיחות קורונה ינהל את כל המערך ויכין דו"חות שונים על בסיס קבוע.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכל על השקעות נדל"ן בחו"ל
השקעה בנדל"ן בחו"ל יכולה להיות מיזם מרגש ובעל פוטנציאל רווחי, אבל היא גם מגיעה עם מערך אתגרים ושיקולים...
קרא עוד »
ספט 26, 2023
נדל"ן וזרמים משפחתיים: תובנות מפתח להצלחה
בתחום הנדל"ן, השזירה של הדינמיקה המשפחתית מוסיפה רובד של מורכבות הדורשת התייחסות מדוקדקת. בתור סמכות...
קרא עוד »
פבר 07, 2024
בדיקת רישום בטאבו- המדריך המלא
לתהליך של בדיקת רישום בטאבו יכולים להיות הרבה מניעים. בפעם הראשונה אנחנו מדברים על סכסוכי שכנים...
קרא עוד »
ינו 25, 2022